Kuchařský notebook: Digitální pomocník v kuchyni

i Zdroj: Shutterstock Kuchařský notebook: Digitální pomocník v kuchyni

Sníte o tom, že byste měli plnou kapsu nápadů na recepty a denně vykouzlili nějakou novinku, která uspokojí náročné domácí strávníky? Vezměte si k ruce notebook, který se stane vaším asistentem a pomocnou rukou při vaření. Oceníte ho, ať už potřebujete vizuální ukázku celého postupu v podobě videa, nebo si vystačíte s výčtem ingrediencí a jednoduchým textovým návodem. Internet je plný receptů ze všech koutů světa, a tak o inspiraci nebude nouze.
Mějte inspirativní recepty stále po ruce

Recept na lívance i domácí svíčkovou už máte v malíku, ale u jídel, která nevaříte pravidelně, stále váháte nad přesným množstvím ingrediencí nebo nad kořením? Zapomeňte na tištěné kuchařky a pusťte si do kuchyně technologii. Notebooky nebo tablety vám naservírují instantní odpověď na vaše otázky a k receptům poskytnou také videa a obrázky, které jsou k nezaplacení. Posouvejte své kulinářské umění stále dopředu a učte se novým věcem s každou přípravou pokrmu.

Vařte podle celebrit a známých osobností

V době covidu a s ním spjatých karantén se mezi celebritami rozmohl nový trend: vaření na kameru ve své soukromé kuchyni. Fanoušci tak mohli nahlédnout do soukromého života slavných a kromě stravovacích návyků poznali také jejich kuchyňský interiér a vkus. Kdo se zařadil mezi ty nejsledovanější?

  • Florence Pugh: Cooking with Flo
  • Selena Gomez: Selena + Chef
  • Stanley Tucci: Searching for Italy

Další inspiraci můžete hledat v českých i světových soutěžích amatérských kuchařů, pekařů a cukrářů.

Naučte se nový recept během chvilky

Internet se pyšní svou ohromnou rychlostí a během několika sekund dokáže nabídnout tisíce receptů, které ve výsledcích vyhledávání řadí podle důvěryhodnosti a oblíbenosti mezi uživateli. Pokud potřebujete na poslední chvíli zachránit při pohromě v kuchyni nebo jen nechcete hledáním inspirace ztrácet víc času, než je třeba, vyhledejte si jedním kliknutím recepty, které nechodí kolem horké kaše a suše popíšou jen potřebné: ingredience, jejich množství a postup v několika bodech. Obrázky hotových pokrmů poslouží nejen při výběru receptu, ale také jako inspirace k servírování.