Tvarohový koláč s malinami a broskví

i Zdroj fotografie: Jaroslava Slavíková
i Zdroj fotografie: Jaroslava Slavíková
i Zdroj fotografie: Jaroslava Slavíková
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Tvarohový koláč s malinami a broskví - postup přípravy

Tvarohové koláče jsou obecně velmi oblíbené. Paní Jaroslava Slavíková nám poskytla svůj recept, v němž ho připravuje z dvoubarevného těsta a doplňuje ho ovocem.
1. KROK

Do mísy rozklepněte vejce, přidejte cukr, vanilkový cukr a rozpuštěné máslo. Pokud nechcete dávat máslo, lze ho nahradit půl hrnkem oleje. Vše pečlivě vyšlehejte. Poté do mísy dejte všechny zbývající ingredience na těsto s výjimkou kakaa a vymíchejte do hladké konzistence.

2. KROK

Plech o rozměrech 26x36 centimetrů vyložte pečicím papírem nebo ho vymažte máslem a vysypejte hrubou moukou. Nalijte do něho polovinu těsta. Do druhé poloviny přidejte kakao, promíchejte a nalijte ho na světlé těsto.

3. KROK

V jiné míse si rozdělejte tvarohy, přidejte k nim 2 lžíce moučkového cukru, půl balení vanilkového cukru a promíchejte. Pokud máte rádi sladký tvaroh, můžete dát cukru o něco více. Přidejte k tvarohu půl balení vanilkového pudinku a dle potřeby ho nařeďte mlékem. Připravte si maliny a oloupané či kompotované broskve rozkrájejte na menší kusy.

4. KROK

Dejte tvaroh do cukrářského sáčku se zdobítkem a na koláči z něho udělejte mřížku. Do mezer poté dejte ovoce a vložte péct koláč do předehřáté trouby na 180 °C na asi 40 minut.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 337 hlasů
Nahlásit chybu
137 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt