Jak rychle zhubnout do plavek, ale nehladovět?

Jak rychle zhubnout do plavek, ale nehladovět?

Blíží se vám dovolená, ale když se tak prohlížíte v zrcadle, nejste zrovna dvakrát spokojení? Jak to zaonačit, abyste stihli zhubnout do plavek? Máme pro vás tip na speciální dietu, během které se nehladoví, ale přesto funguje.
Dieta bez hladovění? Zkuste nízkosacharidovou stravu

Nízkosacharidová dieta boří rekordy. A to hned na několika frontách. Co stojí za její popularitou? Tak za prvé se při ní nehladoví. To ale není všechno. Mezi její další výhody patří, že:

  • hubnete rychle,
  • bez jojo efektu,
  • není komplikovaná.

S nízkosacharidovou dietou jsou změny na těle viditelné už po pěti dnech. Jestli chcete zhubnout do plavek a potřebujete rychlé výsledky, vsaďte na ni. Naučíte se během ní o jídle přemýšlet trochu jinak a poznáte nové potraviny. Pro spoustu lidí se nízkosacharidová strava, jinak také low carb, stala životním stylem. A když u odlehčenějších pokrmů zůstanete, kila se vám nevrátí – takže žádný jojo efekt.

Low carb strava není komplikovaná. V zásadě jde o to, že omezíte příjem cukrů a sacharidů. Sacharidy se nachází ve stravě. Hlavně ve sladkém, přílohách, ovoci a pečivu. Slouží jako hlavní zdroj energie. A když jich má tělo nedostatek, začne jako zdroj energie využívat tuky. Jak vidíte, není to nic těžkého. Stačí trochu přehodnotit jídelníček.

Udělejte tečku za hladovkami a emočním přejídáním

Určitě jste někdy zkoušeli držet nesmyslné hladovky. Takže asi sami víte, jak je neuspokojivé jíst neustále jen suchary a zeleninu. Takhle se přeci dlouho hubnout nedá. Strádá naše tělo i psychika. Nezapomínejte, že kvalitní jídlo vám dopřává lepší duševní pohodu. I to je jeden z důvodů, proč lidé „zajídají stres“. Zní vám to povědomě? Jestli své problémy řešíte jídlem a přibíráte na váze, podívejte se na článek Jak se zbavit stresu.

Berte dietu jako osobní obnovu. Low carb stravu totiž můžete následovat i po konci redukčního režimu. Uvědomte si, že to děláte pro sebe, pro své zdraví a pohodu. Zatočte se svými psychickými problémy, dejte vale emočnímu přejídání a neúprosným hladovkám.

Zkuste něco, co je dlouhodobě udržitelné a zajistí vám to štíhlou postavu ­– nízkosacharidovou stravu. Uvidíte, že jakmile zhubnete a naučíte se mít rádi takoví, jací jste, většina problémů zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Jaké jídlo se smí při nízkosacharidové dietě?

Jak jsme říkali hned na začátku, nebudete hladovět. Sami jsme nízkosacharidovou dietu vyzkoušeli a ani jsme si nějak neuvědomovali, že nějakou dietu držíme. Základem jídelníčku jsou potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny a zdravé tuky.

Obojí totiž skvěle zasytí na dlouhou dobu. Právě díky tomu nebudete během diety hladovět! A nebojte se, ne všechny tuky jsou škodlivé a špatné. Právě naopak, zdravé tuky prospívají srdci, mozku a imunitnímu systému.

Mezi potraviny bohaté na bílkoviny patří například maso, sýry, vajíčka a jogurty. Během nízkosacharidové stravy jsme objevili kouzlo jogurtovačů. Domácí jogurt je chuťově skvělý a do low carb diety patří. Z domácího jogurt se dají dělat i saláty, pomazánky a další dobroty.

Zdravé tuky najdete hlavně v tučných rybách, dále v rostlinných olejích, oříšcích a semínkách. Ale také třeba v avokádu a plnotučných mléčných výrobcích.

Jídla se dále doplňují o zeleninu a sem tam i nějaké to ovoce. Lehké a zdravé saláty jsou přesně to, co vám v létě padne do noty. A jak je to s ostatními jídly? Můžete si dát na dovolené třeba pizzu nebo těstoviny?

Zrovna tyto jídla obsahují vyšší množství sacharidů, kterým se v nízkosacharidové stravě vyhýbáme. Ovšem existují tzv. proteinové potraviny, které napodobují hříšné dobroty. Chutnají téměř identicky. A přitom neobsahují skoro žádné sacharidy.

Jsou to například proteinové chleby, proteinové těstoviny nebo keto dorty. Místo klasické mouky se vyrábí hlavně z proteinového prášku (to je téměř čistá bílkovina) nebo z mouky z oříšků. Tyto potraviny koupíte online, třeba právě na Ketodiet.cz.