Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Cukroví z jednoho těsta s čokoládou, džemem a karamelem

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Cukroví z jednoho těsta s čokoládou, džemem a karamelem - postup přípravy

S tímto receptem můžete připravit hned 4 plechy různého cukroví, a to pouze z jednoho těsta. Inspirujte se následujícím návodem a ohromte o Vánocích svou rodinu a přátele nápaditým cukrovím.

Ingredience pro:
4 plechy
+ -

Těsto

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Změklé máslo vložte do mísy, přidejte k němu moučkový cukr a balíček vanilkového cukru. Vše smíchejte, dokud nezískáte krémovou hmotu. Do mísy nyní přidejte vejce, sůl a všechny ingredience zamíchejte. 

2. KROK

Nyní do mísy vsypejte kukuřičný škrob a vše smícháním spojte. Přisypejte také prášek do pečiva a po troškách přisypávejte mouku. Uhněťte těsto, zabalte jej do potravinové fólie a vložte jej na 1 hodinu do lednice.

Poznámka: Po každém přidání mouky směs zamíchejte.

3. KROK

Jakmile těsto vyndáte z lednice, nechte jej odpočívat 15 minut v pokojové teplotě před tím, než s ním budete dále pracovat. Těsto rozdělte na 4 stejné části a ty vyválejte na plát o výšce přibližně 4 mm. Z každého plátu vykrojte cukroví ve tvaru koleček, kruhů, srdíček a oválů. 

4. KROK

Cukroví ukládejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 10 minut. Po upečení cukroví vyndejte a nechte jej vychladnout. 

5. KROK

Zatímco se cukroví peče, připravte si do misek karamel a džem. Ve vodní lázni pak rozpusťte čokoládu. Srdíčka spojte k sobě pomocí karamelu a jednu polovinu každého srdíčka namočte do roztopené čokolády a poté ji posypte nasekanými pistáciemi.  

6. KROK

Tip: Čokoláda bude jemnější a lesklejší, pokud do ní přimícháte 2 lžíce másla a 1 lžíci oleje.

7. KROK

Čokoládou nyní naplňte gumovou formu s oválnými tvary a otvorem uvnitř a vložte ji do mrazáku minimálně na 15 minut. Zatímco čokoláda tuhne, karamelem natřete upečené oválné cukroví. Poté vyndejte čokoládové ovály s otvorem z formy a položte je na oválné cukroví.

8. KROK

Nyní polovinu upečených koleček natřete džemem a položte na ně upečené kruhy. Slepené cukroví posypte silnou vrstvou moučkového cukru. Druhou polovinu koleček potřete bílou čokoládou a posypejte jedlými okvětními lístky růží. 

Tip: Před natíráním džem trochu prohřejte. Bude se vám s ním lépe pracovat.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Gourmandises by Nora

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů