Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Elixír pro celkové ozdravení organismu

4,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Elixír pro celkové ozdravení organismu - postup přípravy

Koriandr platí po mnoho staletí za bylinkáři a lékaři ceněnou rostlinu, jejíž používání zmiňuje už Starý zákon, staroegyptské papyry i staré čínské a indické lékařské knihy. Připravte si z něho silný elixír, kterému se vyrovná málokterý přírodní i komerční lék.

Ingredience pro:
2 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Otrhejte lístky z koriandru a petrželky a nakrájejte je na menší kousky (neměly by být příliš velké, ale ani moc malé). Vložte je do rendlíku a zalijte je vodou tak, aby byly listy zcela ponořené.

2. KROK

Nádobu postavte na sporák, zakryjte ji pokličkou, vodu přiveďte k varu a stáhněte žár na mírnou úroveň. Nechte směs 10 minut probublávat. V průběhu vaření neodklápějte pokličku.

Po dovaření odstavte hrnec ze sporáku a aniž byste sundávali pokličku, nechte nálev zcela vychladnout.

3. KROK

Jakmile tekutina zcela zchladne, odklopte pokličku a přes sítko ji sceďte do tmavé, uzavíratelné nádoby, v níž ji uložte do lednice. Užívejte 1 sklenici nálevu denně před snídaní. Pokud chcete, můžete si do nápoje přidat pár kapek citrónové šťávy.

Po několika dnech užívání této směsi uvidíte, že vaše moč začne měnit barvu. To proto, že se z ledvin vyplavují toxiny a tělo se tak čistí od nepotřebných a jedovatých látek.

4. KROK

Tento nápoj přispívá ke zlepšení stavu cukrovky, prospívá ledvinám, slinivce, játrům a snižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu. Rovněž mí zlepšit zrakové funkce a z cévního systému i vnitřních orgánů odstraňuje usazený tuk, který brání v jejich správném fungování.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený rychlý recept, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Rychlé mňamky: Recepty do 15 minut.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: Alita Moli

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů