Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Hrnkový dvoubarevný litý koláč

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Hrnkový dvoubarevný litý koláč - postup přípravy

Pokud nevíte, jaký dezert o víkendu upéct ke kávě, vyzkoušejte snadný a rychlý recept na hrnkový dvoubarevný litý koláč. Podávat ho můžete samotný nebo s kopečkem vanilkové zmrzliny.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Na litý koláč

Na polevu

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do větší mísy rozklepněte vejce, přidejte do nich cukr a změklé máslo. Směs vyšlehejte do lehce nadýchané pěny. Poté do ní přisypte hladkou mouku.

2. KROK

Mouku zalijte mlékem a směs opět pečlivě vyšlehejte. Poté do těsta přisypte kypřicí prášek a pomocí metličky ho pomalu vmíchejte.

3. KROK

Polovinu těsta přelijte do jiné mísy a vmíchejte do něj kakaový prášek. Do druhého těsta vmíchejte vanilkový cukr. Formu o velikosti 31x21x6 cm pečlivě vymažte máslem.

4. KROK

Dno formy vyložte pečicím papírem. Poté do jejího středu nalívejte střídavě vanilkové a kakaové těsto.

5. KROK

Koláč vložte do předehřáté trouby na 200 °C  a pečte ho, dokud nebude korpus zcela upečený. Přibližně 30 minut. Před koncem pečení zapíchněte do středu těsta špejli. Pokud bude po vytažení čistá, koláč vyjměte.

6. KROK

Do mísy nalámejte bílou čokoládu a zalijte ji smetanou na vaření. Následně ji vložte na 45 sekund do mikrovlnné trouby.

7. KROK

Do horkého koláče udělejte koncem tenké vařečky důlky, zalijte ho rozpuštěnou čokoládou a pomocí stěrky ji rozprostřete po celé ploše.

8. KROK

Nakonec koláč posypte nastrouhanou tmavou čokoládou a opět ji rozetřete pomocí stěrky. Nechte ho vychladnout, nakrájejte ho na kousky a servírujte ho.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: schnelle gerichte

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů