Nepečené řezy „Ledovec“

ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
5 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečené řezy „Ledovec“ - postup přípravy

Pokud chcete rodině či hostům naservírovat originální dezert, ale zároveň si ušetřit práci s těstem, připravte neotřelé řezy „Ledovec“, na jejichž základ potřebujete jen dva druhy sušenek. V kombinaci s krémem a polevou bude výsledek přímo luxusní.
1. KROK

Na krém rozmíchejte tři čtvrtě sklenice mléka, cukr, mouku, žloutky a vanilkový pudink. Dejte na kamna vařit zbytek mléka, a až bude horké, za stálého míchání do něho vlijte směs a míchejte, dokud vše nezhoustne. Pak nechte vychladnout. V míse rozšlehejte změklé máslo a postupně do něho zašlehávejte pudink, dokud nezískáte krásně hladký krém.

2. KROK

Formu o rozměrech 22x33 centimetrů vyložte pečicím papírem. Na její dno vyskládejte kakaové sušenky a na ně rozetřete polovinu krému. Pokračujte další vrstvou sušenek a zbytkem krému. Na něj pak vertikálně vyskládejte kulaté sušenky či piškoty (viz video). Vše dejte ztuhnout do lednice.

3. KROK

Do hrnce dejte máslo, cukr a vodu. Přiveďte směs k varu, poté ji odstavte a nechte trochu vychladnout. Když bude směs chladnější, ale stále teplá, přidejte 2 sklenice sušeného mléka a promíchejte. Hmotu rozdělte na dvě stejné části, do jedné z nich přidejte lžíci sušeného mléka a promíchejte. Do druhé dejte lžíci kakaa a promíchejte. Polevy střídavě lijte na dort, aby se vytvořil mramorový vzor. Poté dejte dezert na 2 hodiny vychladit do lednice.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 150 hlasů
Nahlásit chybu
51 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt