Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečený dort s bílým jogurtem a ovocem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 2 minuty

Nepečený dort s bílým jogurtem a ovocem - postup přípravy

Nechcete-li používat troubu a přesto toužíte připravit lahodný dezert, vyzkoušejte nepečený dort s bílým jogurtem. Je lahodný, a díky čerstvému ovoci velmi osvěžující.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Korpus

Krém

Na posypání

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Sušenky rozlámejte a v mixéru je rozmělněte na jemný prášek, který přesypte do mísy. Sušenky smíchejte s rozpuštěným máslem a ⅔ vzniklého těsta vyplňte dortový ráfek se stěnami pokrytými cukrářskou fólií. 

Poznámka: Těsto v ráfku utlačte plochým dnem sklenice. 

2. KROK

V míse smíchejte smetanový sýr s cukrem a vanilkovým extraktem. Jakmile se ingredience propojí, vmíchejte k nim bílý jogurt a poté smetanu. Směs přelijte do rendlíku a vmíchejte do ní želatinu v prášku. 

3. KROK

Rendlík umístěte na teplo a jeho obsah přiveďte k varu – potrvá to přibližně 2–3 minuty. Jakmile se směs začne vařit, odstavte ji z tepla a polovinou množství krému zalijte korpus v dortovém ráfku. 

4. KROK

Krém posypte omytými malinami, které zalijte druhou polovinou jeho množství. Povrch dezertu zarovnejte dohladka a posypte ho zbylou třetinou rozmixovaných sušenek. 

Poznámka: Místo malin můžete použít jahody. 

5. KROK

Nepečený dort s jogurtem dejte na 2 hodiny do lednice, následně z něj sundejte dortový ráfek a servírujte ho posypaný strouhaným kokosem a nakrájený na kousky. 

Tip: Dezert můžete podávat ozdobený malinami. 

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Immer Appetitlich

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů