Rychlé a chutné buchty z mikrovlnné trouby

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
12 minut
ČAS VAŘENÍ
3 minut
NÁROČNOST
Snadná

Rychlé a chutné buchty z mikrovlnné trouby - postup přípravy

Mikrovlnná trouba usnadňuje mnohým rodinám život. Šetří značně čas, což je v dnešní uspěchané době poměrně žádoucí. Kromě ohřívání potravin si v ní můžete dokonce upéct něco dobrého. Inspirujte se tímto snadným receptem na měkké a chutné buchty.

Do středně velké mísy si prosejte nejprve polohrubou mouku, poté přidejte cukr, prášek do pečiva, mletou skořici, vanilkový cukr a špetku soli. Všechny suché suroviny promíchejte a následně je přelijte kefírem. Vypracujte rukama měkké a homogenní těsto, přendejte jej na vál a vyválejte z něj plát.
Ten rozdělte na dva stejně velké obdélníky a doprostřed každého plátu navrstvěte trochu meruňkového džemu. Použít lze samozřejmě i jiný druh dle obliby. Posléze těsto překlopte na polovinu a srolujte do jakési spirály.

Velikost by měla být taková, aby se vešla do hrnku o objemu 350 mililitrů. Až spirály z těsta umístíte do hrníčků, vložte je v další fázi do mikrovlnky a pečte 90 vteřin na 800 wattů. Až uplyne tato doba, nechte ještě těsto v mikrovlnné troubě stát po dobu jedné minuty.

Až se buchty upečou, vyjměte je z mikrovlnky a zasypte moučkovým cukrem. Skvělé budou i se sladkým tvarohem, nebo jogurtem. Za pár minut máte hotovou chutnou snídani, či svačinu. Buchty jsou svou konzistencí velice podobné těm, které se pečou standardním způsobem v troubě. Přejeme dobré chutnání!

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 160 hlasů
Nahlásit chybu
138 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt