Tvarohové rolky se skořicí

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Tvarohové rolky se skořicí - postup přípravy

Honí vás mlsná? Pak vaši potřebu cukru naplní dozajista jedinečné tvarohové rolky se skořicí. Mají strukturu jemných sušenek a skvěle budou chutnat i se šálkem kvalitní kávy anebo ovocného čaje. Jejich příprava není nijak složitá, a tak ji zvládne i kulinářský začátečník.

Nejprve se pusťte do přípravy tvarohového těsta na rolky. V míse si smíchejte měkké máslo spolu s měkkým tvarohem, solí, kypřícím práškem, moučkovým cukrem a hladkou moukou. Ze všech surovin vypracujte hladké homogenní těsto vláčné konzistence.
Tvoření tvarohových rolek se skořicí a jejich pečení

Hotové těsto vyklopte z mísy na pomoučený vál a rozdělte ho na dva stejně velké kusy. Každý z nich pak vyválejte v tenčí plát. Ten ořízněte pomocí rádla na pizzu a také vytvořte stejně široké pruhy. Na každý pruh naneste trochu skořicového cukru a zarolujte do rolky.

Jednotlivé kusy vyskládejte na plech s pečícím papírem a dejte do trouby péct na půl hodiny při teplotě 180 °C.

Servírování tvarohových rolek se skořicí

Upečené tvarohové rolky vyjměte z trouby a posypte moučkovým cukrem. Až pečivo zchladne, tak ho můžete podávat s oblíbeným nápojem. Přejeme vám dobrou chuť.

Jak tvarohové rolky vylepšit?

Pokud máte rádi sladké pečivo pestřejší chuti, můžete tvarohové rolky naplnit i ovocným džemem, Nutellou, mletými ořechy s cukrem anebo rozpuštěnou čokoládou (bílou, mléčnou i hořkou). Ostatně čokoláda se bude hodit i na polevu, která z rolek vytvoří excelentní mini zákusek ke kávě.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 1409 hlasů
Nahlásit chybu
93 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt