Zapečené cuketové harmoniky se sýrem a rajčaty

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
40 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zapečené cuketové harmoniky se sýrem a rajčaty - postup přípravy

Cukety, cukety a zase cukety. Je jich plná zahrádka i plný supermarket, ale co s nimi? Třeba tyto báječné zapečené harmoniky s rajčaty a sýrem.
1. KROK

Cukety omyjte a osušte. Vezměte vidličku a po celé délce cuket s její pomocí vytvořte podélné rýhování. Poté z plodů odkrojte oba konce a rozkrojte je nejprve podélně napůl a poté tyto půlky ještě rozpulte příčně. Vznikne vám 8 půlkulatých kousků cukety.

2. KROK

Připravené čtvrtky cuket umístěte mezi dvě bambusové hůlky, případně jiné tyčinky s podobným průměrem a nožem vytvořte asi 4 až 5 příčných zářezů tak, abyste je nedokrojili úplně. K tomu jako zarážka poslouží právě zmiňované tyčinky. Tímto způsobem vytvoříte rozevírací harmoniku. Připravené cukety po obou stranách osolte a opepřete.

3. KROK

Připravte si misku, do níž vyklepněte 3 vejce. Přidejte k nim lžíci kukuřičného škrobu a dvě lžíce zakysané smetany, přidejte ještě třetinu lžičky červené sladké papriky a stejné množství soli a vše vidličkou rozšlehejte dohladka. Do jiného talíře nasypejte hladkou mouku a plech na pečení pokryjte pečicím papírem, který ještě potřete trochou rostlinného oleje.

Každou porci cukety obalte nejprve v mouce a následně ve vaječné směsi a položte ji na plech. Takto zpracujte všechny kousky cukety a vložte je do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C péct po dobu 25 až 30 minut.

4. KROK

Zatímco se cuketa peče, nakrájejte sýr na úzké hranolky a rajčata na tenké půlkulaté plátky. Poté, co se cuketa zapeče, naplňte zářezy v ní střídavě sýrem a rajčaty.

Do misky vyklepněte poslední vajíčko a přidejte k němu třetinu lžičky soli, bazalky a černého pepře. Najemno nastrouhejte, anebo prolisujte do směsi stroužek česneku a dobře prošlehejte. Touto směsí natřete povrch každé cuketové harmoniky naplněné rajčetem a sýrem a vložte plech zpátky do trouby na dalších 5 až 10 minut opéct a očervenat.

5. KROK

Hotové cuketové harmoniky oddělte od sebe a podávejte jako lahodný předkrm nebo lehkou a zdravou večeři.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 356 hlasů
Nahlásit chybu
103 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt