Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

5 receptů na slavnostní sýrové koule

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut

5 receptů na slavnostní sýrové koule - postup přípravy

Ať už chystáte vánoční, silvestrovskou, anebo jinou party, chutné a pohledné pohoštění ji vždy pozvedne na vyšší úroveň. Vyzkoušejte těchto pět lahodných receptů na sýrové kuličky, na které budou vaši hosté ještě dlouho vzpomínat.

Ingredience pro:
1 porce

Základní ingredience

Surimi kuličky

Okurkové kuličky s lososem a sezamem

Mrkvové kuličky s vlašskými ořechy

Lososové kuličky s jarní cibulkou

Kuličky s olivou a sušenými rajčaty

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Základní směs

Vařená vejce, česnek i sýr nastrouhejte všechny na jemném struhadle do hluboké mísy. Přidejte nové koření a majonézu a vše promíchejte do husté a soudržné hmoty. V průběhu míchání přidejte trochu soli a mletého černého pepře. Výslednou hmotu rozdělte na 5 částí do samostatných mističek.

2. KROK

Surimi kuličky

Zmrazené krabí tyčinky nastrouhejte na jemném struhadle a rozdělte je na dvě části po 100 gramech. Jednu část vmíchejte do sýrové směsi spolu s jednou polévkovou lžící majonézy a dobře všechny přísady zapracujte.

Čajovou lžičkou odebírejte kousky sýrové hmoty, formujte z nich kuličky, obalujte je ve druhé části strouhaných krabích tyčinek a vyskládejte je na talíř.

3. KROK

Okurkové kuličky s lososem a sezamem

Okurku oloupejte, pokud má velmi vodnatý střed, vydlabejte ho lžící a tuhou část dužniny nakrájejte na velmi drobné kostičky, které vsypte do mísy se sýrovou směsí.

Ze směsi odebírejte lžičkou kousky, které formujte do tvaru kuliček, do každé z nich vtlačte kousek uzeného lososa, kuličku uzavřete a obalte ji buďto ve směsi černých a bílých, anebo pouze v bílých sezamových semínkách.

4. KROK

Mrkvové kuličky s ořechy

Jednu malou mrkev nastrouhejte na jemném struhadle a vmíchejte ji do připravené sýrové směsi.

Část vlašských ořechů nasekejte na větší kousky a zbytek namelte najemno. Ze sýrové hmoty tvořte kuličky, dovnitř každé z nich vtlačte kousek ořechového jádra a obalujte je v mletých ořeších.

5. KROK

Lososové kuličky s jarní cibulkou

Uzeného lososa nakrájejte na drobné kostičky a jarní cibulku nasekejte na tenké kroužky. Obojí vsypte do sýrové směsi, přidejte půl až jednu lžíci majonézy a pečlivě promíchejte.

Z výsledné hmoty tvořte s pomocí lžičky a namočených dlaní kuličky, které buďto nechte tak, jak jsou, neboť tvoří krásně barevné mramorování, anebo je obalte v jemně nasekaných čerstvých či sušených bylinkách.

6. KROK

Kuličky s olivou a sušenými rajčaty

Sušená rajčata nakrájejte nadrobno a promíchejte je se základní sýrovou směsí. Lžičkou nabírejte kousky hmoty, zabalte do nich po jedné olivě a vytvarujte je do kuliček, které obalte ve sladké mleté paprice.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů