Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Banánový cheesecake bez mouky a bez cukru

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 60 minut

Banánový cheesecake bez mouky a bez cukru - postup přípravy

Banánový cheesecake s vlašskými ořechy je jedním z mnoha výborných dezertů, v nichž nenajdete ani zrníčko mouky a přidaného cukru. Je jemný a příjemně sladký po banánech.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Těsto

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Marie Möglichová
1. KROK

Ořechy v sekáčku rozemelte najemno. Dejte je do mísy, přidejte k nim kokos a sůl a dobře je promíchejte. Banán oloupejte, rozmačkejte ho vidličkou a přidejte do mísy na těsto. Všechny ingredience společně dobře propracujte a vytvořte tak kompaktní těsto.  

2. KROK

Těsto dejte formy o průměru 20 centimetrů vyložené pečicím papírem. Boky formy vymažte tukem. Těsto pak ve formě rukou natlačte pečlivě do všech stran a vytvořte s jeho pomocí vyvýšený okraj zhruba 1 centimetr vysoký.

3. KROK

Na náplň smíchejte tvaroh s vejci, krupicí a vanilkovým extraktem. Banán rozmačkejte vidličkou a vmíchejte ho do náplně. K míchání můžete použít robota nebo šlehač, případně ji vymíchejte ručně. Výsledkem by měla být hladká náplň bez jakýchkoliv hrudek.  

4. KROK

Náplň nalijte na těsto ve formě a zarovnejte ji. Vložte formu s těstem do trouby předehřáté na 180 °C a pečte cheesecake zhruba 1 hodinu. 

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů