Citronové „kvítky“

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Citronové „kvítky“ - postup přípravy

Každá hospodyňka čas od času ocení již předpřipravené suroviny. V tomto případě je to listové těsto, které lze koupit v rozváleném stavu. Upečte si skvostné citronové „kvítky“, které nejen že dobře chutnají, ale jsou i vzhledné. Přesvědčte se sami a pusťte se do práce. Skvělé budou i na sváteční tabuli.

Zakoupené listové těsto si vyjměte z obalu a rozprostřete na pracovní plochu. Pak si k ruce vezměte vykrajovátko ve tvaru květiny a vykrajujte jednotlivé kusy z těsta.
Následně si vezměte plech na muffiny a vymažte každý otvor trochou oleje. Posléze do něj vložte vykrojenou květinku a prsty vytvarujte. Těsto nezapomeňte na několika místech propíchat vidličkou, aby se nevzdouvalo.

Až budete mít kvítky vyskládané ve formičkách, dejte je péct do předehřáté trouby na 5 až 10 minut při cca 170 °C. Nakonec upečené květinové korpusy vyjměte a nechte vychladnout.

Mezitím se pusťte do přípravy citronové náplně. V míse si vyšlehejte kondenzované mléko s citronovou šťávou do pěny a tu navrstvěte do každého košíčku.

Hotové cukroví posypejte dle libosti moučkovým cukrem a podávejte třeba s šálem horkého kakaa nebo s kávou.

Pokud nemáte v oblibě ovocné příchutě, můžete klidně zvolit i čokoládovou. Stačí smíchat drcenou hořkosladkou čokoládu s malým množstvím smetany na šlehání, rozpustit a nalít do korpusů. Po ztuhnutí lze servírovat. Perfektně budou košíčky vypadat i na svátečním stole o Vánocích. Přejeme vám dobrou chuť.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (78%) 162 hlasů
Nahlásit chybu
81 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt