Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí croissanty s čokoládou

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Domácí croissanty s čokoládou - postup přípravy

Domácí croissanty budou jsou zaručeně křupavé a nádherně máslové. Až je budete plnit čokoládou, můžete si vybrat vaši oblíbenou – budou výborné s mléčnou, hořkou i bílou.

Ingredience pro:
16 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Dejte do mísy vlažnou vodu a mléko, přidejte cukr a sušené droždí. Počkejte několik minut, až kvásek začne pracovat. Poté přidejte sůl a postupně přidávejte mouku a míchejte. Nakonec přilijte olej.

2. KROK

Nakonec těsto vypracujte na vále rukama. Přidejte tolik mouky, aby bylo tuhé, ale zároveň tvárné. Až bude těsto hladké a nelepivé, přikryjte ho a nechte ho 20 minut kynout.

3. KROK

Těsto rozdělte na 10 částí a z každé vytvarujte bochánek. Nechte je pod fólií odpočinout 5 minut. Každý bochánek poté vyválejte na pomoučněném vále na placku o průměru 17 až 20 centimetrů.

4. KROK

Poté položte první placku, potřete ji změklým máslem, položte na ni další placku a opakujte postup. Poslední placku položte na vrch a natáhněte její kraje tak, abyste jimi překryli i strany navrstvených placek. Posypejte vrchní placku moukou, překlopte placky viz video a rozválejte těsto na kulatou placku o tloušťce 3 až 4 milimetry.

5. KROK

Poté ji kolečkem na pizzu rozdělte na 16 stejných dílů. Na každém dílu nařízněte širší kraj uprostřed. Vezměte kostičku čokolády, umístěte ji nad zářez a zarolujte trojúhelníček těsta směrem ke špičce. Hotové croissanty dejte na plech vyložený pečicím papírem.

6. KROK

Smíchejte žloutek s troškou mléka a potřete jím vršky croissantů. Vložte plech do předehřáté trouby na 200 °C (elektrická trouba) nebo 220 °C (plynová trouba) a pečte 10 minut. Poté snižte teplotu na 180 °C (elektrická trouba) nebo 200 °C (plynová trouba) a pečte dalších 20 až 25 minut. Před podáváním croissanty posypejte moučkovým cukrem.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů