Domácí tavený sýr z tvarohu

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí tavený sýr z tvarohu - postup přípravy

Pokud máte doma velkou zásobu tvarohu a nevíte, co s ním, máme pro vás skvělý nápad na domácí tavený sýr. Je zcela přírodní a bez škodlivých aditiv, proto si ho můžete vychutnat do sytosti.
1. KROK

Tvaroh před zpracováním zmrazte a opět rozmrazte. Díky tomu bude mít jemnější texturu a bude vláčnější. Rozdrobte ho do misky, přidejte k němu vejce a po půl lžičce soli, cukru a jedlé sody. Vše pak tyčovým mixérem rozmixujte dohladka.

2. KROK

Připravte si hrnec, na kterém bude dobře sedět použitá miska s tvarohovou směsí. Nalijte do něj trochu vody, přiveďte ji k varu a posaďte na hrnec misku. Nad touto parní lázní nechte tvarohovou směs rozpustit. Po pěti minutách začne postupně tát a po dalších 5 až 10 minutách je plně krémová a homogenní.

3. KROK

Roztavený sýr přelijte do menších mističek či jiných nádob, v nichž jej budete skladovat. V této fázi můžete do sýru přidat jakékoliv přísady dle své vlastní chuti. Skvěle chutnají různé druhy bylinek či koření, můžete přidat nadrobno pokrájené a osmažené houby nebo třeba rozmixovanou šunku. Záleží jen na vaší fantazii a chuti.

4. KROK

Sýr nechte zcela vychladnout. Po vychladnutí získá svou typickou roztíratelnou konzistenci. Pak už jej uložte do lednice a podávejte s čerstvým pečivem tak, jak jste zvyklí.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (78%) 305 hlasů
Nahlásit chybu
56 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt