Domácí arašídové máslo

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Domácí arašídové máslo - postup přípravy

Arašídy jsou známé i pod názvem podzemnice olejná. Tyto ořechy pochází z jihu Ameriky a jsou velice výživné pro naše tělo. Obsahují celou řadu vitamínů B, antioxidantů, bílkovin a zdravých tuků. Dá se z nich vyrobit olej, nebo máslo, a právě to si s námi můžete nyní připravit.

Jak postupovat při přípravě arašídového másla?Nejprve arašídy proberte, abyste zjistili, zda jsou opravdu všechny ořechy v pořádku. Pak si do hlubší pánve nalijte slunečnicový olej, rozpalte jej a vsypte do něj všechny arašídy. Opražte je ze všech stran a posléze je přesuňte do mixéru.
V něm ořechy rozdrťte na jemné pyré a ochuťte buď solí, nebo cukrem. Arašídový krém nalijte do misky a nechte stát asi tři až čtyři dny. Po uplynutí této doby můžete pozorovat tvorbu arašídového másla. Z hmoty je nutné naběračkou odebrat vzniklý arašídový olej. Ten rozhodně nevyhazujte. Lze jej použít jak při vaření, tak například do salátů.

Skladování arašídového máslaVyrobené arašídové máslo přesuňte z misky do uzavíratelné sklenice a uchovávejte na chladném a temném místě. Lze jej umístit i do lednice. Produkt vám vydrží velice dlouhou dobu.

Použít sladké máslo z arašídů lze na opečené tousty a skvělé je pak i v kombinaci s ovocnou marmeládou. Hodí se i jako přísada do různých dortových krémů. Například s hořkou, nebo mléčnou čokoládou bude perfektní. Až ochutnáte to domácí arašídové máslo, nikdy si už nebudete kupovat žádné v obchodě.

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 204 hlasů
Nahlásit chybu
107 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt