Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jednoduchý nepečený dort se sušenkami a čokoládou

3,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Jednoduchý nepečený dort se sušenkami a čokoládou - postup přípravy

Ten nejjednodušší a nejkrásnější dort, který si můžete připravit, vám nezabere ani deset minut. Okouzlí přitom i hosty u slavnostního stolu a určitě udělá radost i jako narozeninový dárek každému milovníkovi čokolády. Té je totiž tento dezert doslova plný.

Ingredience pro:
1 porce

Korpus

Náplň

Kuchařka
Kuchařka: Jitka Hemelíková
1. KROK

Sušenky rukama rozlámejte na malé kousky a vložte je do hluboké misky. Jádra vlašských ořechů nahrubo nasekejte nožem a promíchejte je s nalámanými sušenkami. Pár lžic této směsi si pak odložte stranou na ozdobu dortu.

2. KROK

Do hrnce nalijte mléko a rozpusťte v něm krystalový a vanilkový cukr. Přisypejte kakaový prášek a promíchejte na homogenní směs. Tu postavte na sporák a na středním ohni za stálého míchání pomalu přiveďte k varu. Když je směs horká, přidejte na menší kostky nakrájené máslo a pokračujte v míchání, dokud se nerozpustí a v hrnci vám nevznikne hladká čokoládová směs. Tu pak odstavte z plotny, nalijte ji na směs rozlámaných sušenek a nasekaných vlašských ořechů a dobře promíchejte, aby se všechny kousky sušenek čokoládou obalily. Tuto směs vyklopte do kulaté formy na dort s odnímatelným okrajem vyložené acetátovou fólií, upěchujte ji na dno a vložte na 10 minut do lednice vychladit.

3. KROK

Mezitím si připravte čokoládovou polevu. Ve vodní lázni zahřejte čokoládu rozlámanou na kostičky a přelijte ji horkou smetanou. Míchejte tak dlouho, dokud nezískáte hladkou a lesklou hmotu. Bílou čokoládu taktéž rozpusťte ve vodní lázni, ale bez smetany. Tmavou čokoládovou taveninu pak vylijte do formy na vychlazený korpus. Rozetřete ji po celém povrchu a několikrát formou zatřeste, aby se krásně usadila do roviny. Bílou čokoládu pak nalijte doprostřed a s pomocí párátka ji vytvarujte do tvaru velkého slunce.

4. KROK

Po obvodu dortu nasypejte kroužek z nasekaných ořechů, které jste si zpočátku odložili stranou. Takto připravený dort vložte alespoň na 2 hodiny do lednice. Pak opatrně sejměte okraj formy a sloupněte acetátovou fólii, dort naporcujte a s velikou chutí podávejte spolu se šálkem voňavého čaje nebo kávy.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů