Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Křehké tvarohové sušenky

4,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 60 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Křehké tvarohové sušenky - postup přípravy

Chcete mít neustále při ruce něco k mlsání? Pak vsaďte na tvarohové sušenky ve tvaru rolek, které vás svou křehkostí doslova dostanou. Hodit se k této dobrotě bude dozajista kvalitní káva anebo čaj. pusťte se do pečení a pochutnejte si.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si v míse rozmíchejte změklé máslo spolu s tvarohem. Poté přisypte moučkový cukr (asi jednu až dvě lžíce), kypřící prášek, špetku soli, prosátou hladkou mouku a vypracujte rukama hladké nelepivé těsto vláčné konzistence.
Tvoření tvarohových sušenek a jejich pečení v troubě

V další fázi si tvarohové těsto rozdělte na dva stejně velké kusy. Z jednoho vyválejte obdélníkový plát, který zarovnejte na krajích pomocí rádla. Poté plát posypte rovnoměrně lžící kokosových vloček a lžící moučkového cukru.

Možné je použít i krupicový. Nakonec těsto pečlivě zarolujte a váleček nakrájejte na stejně dlouhé sušenky pomocí nože. Totéž učiňte i s druhým kusem těsta. Jednotlivé porce vyskládejte na plech s pečícím papírem a pečte v předehřáté troubě cca dvacet minut při teplotě 180 °C.

Servírování tvarohových sušenek a jejich uskladnění

Upečené tvarohové sušenky ve tvaru rolek vyjměte z trouby, nechte zchladnout a posypejte moučkovým cukrem dle libosti. Podávejte třeba s kvalitní espressem, cappuccinem anebo latté. Hodit se bude i čaj, kakao nebo horká čokoláda. Přejeme dobré chutnání. A jak nesnězené sušenky skladovat? Vcelku jednoduše je umístěte do uzavíratelné nádoby a nechte na suchém a chladnějším místě. Skvěle poslouží i papírová krabička.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů