Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Kuřecí krokety z odpalovaného těsta

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Kuřecí krokety z odpalovaného těsta - postup přípravy

Pokud patříte k milovníkům kroket, můžete si je nyní připravit sami doma, a to velmi jednoduše. Kuřecí krokety jsou chutné a můžete je použít jako hlavní jídlo nebo jako pochoutku k pivu

Ingredience pro:
15 kusů
+ -

Těsto

Náplň

Na obalení

Na smažení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Hrnec položte na plotnu a začněte jej zahřívat. Nalijte do něj vodu a do ní vmíchejte sůl, uzenou papriku, koření na kuře a olivový olej. Následně do tekutiny, po částech, přimíchejte mouku. 

Poznámka: Mouku je nutné přidávat postupně, aby v těstu nevznikly hrudky.

2. KROK

Jakmile vznikne husté těsto, potrvá to přibližně 10 minut, dejte ho na talíř vymazaný olivovým olejem, přikryjte ho sáčkem a nechte vychladnout. 

3. KROK

Zatím v míse smíchejte uvařená kuřecí prsa, okořeněná dle vlastní chuti a natrhaná na nitky, se smetanovým sýrem a nechte je bokem. Nyní použijte horní plastovou část z odšťavňovače tak, jak je ukázáno ve videu níže. 

4. KROK

Otvor ve víku odšťavňovače vymažte trochou oleje a naplňte jej těstem tak, aby v něm vznikl důlek, do kterého vložte masovou směs, kterou přikryjte plátkem těsta. Okraje, které přebývají, odtrhněte a kuřecí kroketu vyklopte. 

5. KROK

V misce vyšlehejte vejce s mlékem a krokety do tekutiny namočte. Následně je vložte do sáčku se strouhankou a obalte je ze všech stran. V hrnci rozehřejte olej a krokety v něm usmažte dozlatova – potrvá to přibližně 5 minut.

6. KROK

Tip: Pokrm můžete podávat jako hlavní jídlo s oblíbenou přílohou, například bramborami, nebo je můžete servírovat jen tak, jako chuťovku k pivu.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Amo Receitas

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů