Litý koláč s hruškami a švestkami

i Zdroj fotografie: Iva Ptáčková
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Litý koláč s hruškami a švestkami - postup přípravy

Skvělý kynutý koláč si můžete udělat bez pracného hnětení těsta. V receptu, který nám poskytla paní Iva Ptáčková, na něj doporučuje hrušky a švestky s mákem.
1. KROK

V teplém, ale ne horkém mléce o objemu 100 mililitrů rozpusťte kostku droždí. Poté přidejte rozpuštěné máslo, vejce, cukr a mouku a zamíchejte. Potřebujete získat lesklé těsto, které je možné lít. Proto ho podle potřeby dořeďte teplým mlékem, dokud nebude konzistence správná.

2. KROK

Plech si vyložte pečicím papírem. Z hrušek odstraňte jádra a rozkrájejte je na na silnější plátky. Ty rozložte na polovinu plochy těsta. Smíchejte krystalový cukr, hrubou mouku a změklé máslo a za pomoci prstů udělejte drobenku, kterou poté hrušky posypejte.

3. KROK

V rendlíku rozpusťte trochu másla. Přidejte trochu mletého máku a cukr dle vaší chuti a promíchejte. Na druhou polovinu těsta položte vypeckované švestky. Poté je zasypejte vytvořenou makovou směsí.

4. KROK

Troubu si rozehřejte na 200 °C. Koláč pečte zhruba půl hodiny, velmi záleží na vaší troubě a šťavnatosti ovoce, nejlepší je se řídit pohledem, případně zatlačením na povrch koláče, zda je vše řádně propečené. Po dopečení ho nechte vychladnout a servírujte.

Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 244 hlasů
Nahlásit chybu
131 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt