Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nadýchané koláčky s pudinkem a meruňkovým džemem

4,2
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 50 minut

Nadýchané koláčky s pudinkem a meruňkovým džemem - postup přípravy

Pro to, abyste vytvořili takovou pochoutku, jako jsou nadýchané koláčky s pudinkem, nepotřebujete moc pekařských zkušeností. Stačí vám totiž jen jednoduše připravit těsto a pudink a zbytek vám půjde od ruky, navíc je jen na vás, jaký džem se rozhodnete na závěr použít.

Ingredience pro:
1 porce

Domácí pudink

Těsto

Na ozdobu

Kuchařka
Kuchařka: Nela Maloňková
1. KROK

Nejprve připravte pudink. Do hlubšího hrnce nalijte plnotučné mléko a přidejte k němu vanilkový cukr spolu s obyčejným cukrem. Poté dejte do směsi dva žloutky a kukuřičný škrob. Vše důkladně promíchejte metličkou a poté dejte hrnec na zapnutý sporák. Za stálého míchání směs vařte do zhoustnutí. Povrch hotového pudinku zakryjte potravinářskou fólií a nechejte ho vychladnout.

2. KROK

Nyní můžete připravit těsto. Do větší mísy dejte jedno celé vejce a jeden bílek. Přilijte rostlinný olej a přidejte cukr. Po důkladném promíchání metličkou dolijte do směsi plnotučné mléko a znovu ji promíchejte. Prosejte do těsta první část hladké mouky a důkladně ji do něj vmíchejte. Poté prosejte i druhou, tu ovšem předtím smíchejte s práškem do pečiva. Opět promíchejte.

3. KROK

Následně si nachystejte cukrářské formičky a vyložte je papírovými košíčky. Naplňte je těstem, ozdobte je pudinkem v cukrářském sáčku a dejte koláčky do trouby předehřáté na 170 stupňů. Tam je poté pečte cca 30 až 40 minut. Po dopečení je ozdobte moučkovým cukrem a libovolným džemem, který máte zrovna po ruce. Poté můžete podávat, dobrou chuť!

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů