Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nejrychlejší jablkový koláč jako stvořený ke snídani

3,8
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Nejrychlejší jablkový koláč jako stvořený ke snídani - postup přípravy

Voňavá káva a lahodný jablkový koláč. Dokážete si představit lepší začátek dne? Pokud jste na tuhle dobrotu právě dostali chuť, prozradíme vám geniálně jednoduchý recept na vynikající moučník, který je ke snídani jako stvořený.

Ingredience pro:
6 porcí

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Do hluboké mísy nasypejte cukr, přidejte k němu máslo rozkrájené na kostičky a metličkou obě přísady smíchejte, dokud se obě přísady úplně nespojí a nezískáte hutnou cukernatou hmotu. Vyklepněte dvě vajíčka, oddělte bílky od žloutků, přičemž žloutky přidejte do mísy s oslazeným máslem. Metličkou smíchejte do hladké konzistence.

2. KROK

V jiné misce smíchejte hladkou mouku s práškem do pečiva, důkladně obojí promíchejte a v několika fázích zapracujte do vajíčkové hmoty. Bílky, které jste odložili stranou, vyšlehejte elektrickým šlehačem do pevné pěny. Tu pak jemně vmíchejte do těsta v míse. Ostrouhejte na jemném struhadle kůru z celého citrónu a dejte přitom pozor, abyste příliš nezajeli do bílé části slupky, která je velmi hořká a mohla by vám pokazit chuť celého moučníku. Vsypte kůru do mísy s těstem a naposledy důkladně promíchejte.

3. KROK

Zapněte troubu, aby se rozehřála na 180 °C a připravte si kulatou dortovou formu, jejíž dno i stěny bohatě potřete máslem. Omyjte a osušte tři jablka, rozkrojte je a vyjměte z nich jadřince. Oloupejte také slupku a čistou dužninu rozkrájejte na tenké půlměsíčky. Na dno dortové formy vyskládejte několik měsíčků jablek a přidejte na ně vrstvu těsta, kterou rovnoměrně rozetřete do formy. Na něj opět vyskládejte vrstvu jablek, tentokráte mnohem hustší než tu první a vložte koláč do trouby.

4. KROK

Připravený koláč vložte do předehřáté trouby a pečte ho po dobu 40 minut. Správné propečení pak zkontrolujte zapíchnutou špejlí (pokud je po vytažení suchá, je dopečeno, jestliže jsou na ní zbytky těsta, je třeba koláč ještě dopéct). Hotový moučník vyjměte z dortové formy, pokud chcete, pocukrujte povrch moučkovým cukrem, nakrájejte na porce a podávejte. 

5. KROK

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů