Nepečený piškotový dort s čokoládovým krémem

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Nepečený piškotový dort s čokoládovým krémem - postup přípravy

Rychlé dezerty jsou nejen jednoduché, ale i velmi oblíbené. Pokud použijete cukrářské piškoty jako základ, budete mít jen velmi málo práce a výsledek bude i tak stát za to.
1. KROK

Připravte si dortovou formu o rozměrech 27x18 centimetrů. Cukrářské piškoty si upravte, případně zkraťte tak, aby se vám pokryly její dno. Zbytky ale nevyhazujte, naopak je rozmixujte na prášek, použijete je později. Pak piškoty namočte krátce do mléka a dejte je na dno formy. Její okraje vymažte olejem.

2. KROK

Do hrnce dejte žloutek, cukr, smetanu ke šlehání, vanilkovou esenci a promíchejte. Pak přilijte litr mléka a dejte na sporák vařit. Stále míchejte. Až hmota začne mít strukturu pudinku, dejte do ní nalámanou hořkou čokoládu a míchejte, dokud se nerozpustí.

3. KROK

Čokoládovou hmotu nalijte do formy na piškoty. Na její hladinu dejte potravinářskou fólii, aby se nevytvořil škraloup, a až směs vychladne, dejte vše na 3 hodiny do lednice. Poté odstraňte fólii a boky formy, vršek dortu posypejte rozmixovanými zbytky piškotů a servírujte.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 506 hlasů
Nahlásit chybu
89 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt