Ořechové rohlíčky s vůní Orientu

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
180 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Ořechové rohlíčky s vůní Orientu - postup přípravy

Rohlíčky z křehkého těsta jsou tenké jako papír a plné lahodné náplně ze sladkých ořechů s vůní kardamomu. Pokud toužíte po nějaké neotřelé dobrotě (nejen) na Vánoce, vyzkoušejte právě tyto.
1. KROK

Do hluboké mísy prosejte hladkou mouku a smíchejte ji s vanilkovým cukrem, čtvrt lžičkou soli, půl lžičkou kyseliny citrónové a stejným množstvím jedlé sody. Směs suchých přísad dobře promíchejte a přidejte ledově vychlazené máslo. Aby se s ním snáze pracovalo, obalte ho v moučné směsi a nastrouhejte ho na hrubém struhadle. Ostrouhanou plochu vždy opakovaně namáčejte v mouce. Poté rukama co nejrychleji propracujte hmotu, aby získala písčitou strukturu.

2. KROK

K drobence přidejte co nejtučnější zakysanou smetanu, opět ledově vychlazenou, a rukama rychle zpracujte soudržné a nelepivé těsto. Pokud máte doma kuchyňský robot, svěřte zpracování těsta jemu. Aby byly rohlíčky správně křehké, nesmí se máslo v průběhu práce rozpustit dřív, než při pečení v troubě, jinak bude výsledek vašeho snažení spolehlivě zhacen.

3. KROK

Připravené těsto zabalte do sáčku nebo potravinářské fólie a vložte ho do lednice alespoň na 1 hodinu uležet. Poté studené těsto na pomoučněné ploše rozdělte na 9 stejně velkých částí, z nichž zformujte koule. Položte je na talíř, zakryjte je fólií, a zatímco s jednou budete pracovat, ostatní vložte do lednice.

4. KROK

První těstovou kouli vyválejte na pomoučněném válu na velmi tenkou placku o tloušťce pergamenu. Tu rozkrájejte nožem či kráječem na pizzu na 12 trojúhelníčků.

V misce smíchejte jemně mleté ořechy s cukrem, vanilkovým cukrem a špetkou mletého kardamomu, trochu této směsi položte na základnu každého trojúhelníku, které smotejte do rohlíčků. Předtím ale přehněte okraje trojúhelníků přes náplň, aby se při pečení neroztékala ven.

5. KROK

Hotové rohlíčky vyskládejte na plech pokrytý pečicím papírem a vložte je do trouby rozehřáté na teplotu 180 °C po dobu kolem 20 až 25 minut, v závislosti na vlastnostech vaší trouby. Zatímco se peče první várka rohlíčků, pokračujte ve zpracovávání dalšího dílu těsta. Tímto způsobem pokračujte, dokud nebudou všechny rohlíčky hotové.

Zde se hodí poznámka o velikosti porce. Z uvedených surovin získáte 108 rohlíčků, pokud tedy tušíte, že byste je nemuseli zvládnout spotřebovat, množství ingrediencí podle potřeby snižte.

6. KROK

Po dopečení všechny rohlíčky obalte v moučkovém cukru, nechte je vychladnout a podávejte.

7. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 237 hlasů
Nahlásit chybu
105 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt