Rumové koule

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Rumové koule - postup přípravy

Advent je tady, a tak je načase namazat svaly, zadělat těsto, rozpálit troubu a napéct vánoční cukroví. Přinášíme vám sérii klasických i těch méně známých vánočních receptů na cukroví, které vám nádherně provoní byt vanilkou a cukrem a prodchne kouzlem Vánoc i ty nejsychravější a úplně nevánoční dny. Nepečené vánoční cukroví bývá ozdobou každého tácu s oblíbenými dobrůtkami. Mezi nejoblíbenější druhy patří rumové koule z kakaového těsta, které jsou obalené ve strouhaném kokosu. Je to naprostá klasika, kterou tvořívaly už naše babičky a možná i jejich babičky. Bez rumových kuliček by to zkrátka nebyly ty správné Vánoce.

Piškoty v sáčku s pomocí válečku nebo paličky na maso rozdrťte na co nejmenší kousíčky a nasypejte je do mísy. Přidejte k piškotům kakao, změklé máslo, moučkový cukr a rumu podle chuti. Vařečkou nebo prostě jen rukama začněte přísady společně hníst a třít, dokud nevytvoříte soudržnou hmotu.

Namočte si ruce studenou vodou a z připraveného těsta začněte oddělovat menší kousky, ze kterých vytvářejte kuličky o libovolné velikosti. Do misky nasypejte strouhaný kokos a každou kuličku v něm celou obalte.
Hotové kuličky vyskládejte na tác nebo do krabice a uskladněte na suchém a chladném místě, aby se nezačaly rozpadat.

Poznámka:

Tento recept můžete vytvořit také ve formě sladké tlačenky. Stačí namísto kuliček vyválet z těsta šišku a zabalit ji do fólie, kde ji necháte ztuhnout. Pak celou tlačenku obalte v kokosu a pro podávání odkrajujte plátky, které vyrovnejte na tác. Takto navíc zůstane vnitřek hmoty déle měkký a vláčný.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 277 hlasů
Nahlásit chybu
140 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Dezerty, moučníky, sladkosti
Nejjednodušší jemný dezert z kondenzovaného mléka a smetany
0 hlasů
10 minut
17 minut
Hlavní chody
2 recepty na vepřové maso zapečené s bramborem
0 hlasů
minut
minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Podzimní jogurtová bábovka s jablky a rozinkami
1 hlasů
20 minut
40 minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Jemný koláč s jablkovou náplní ochucenou skořicí a hřebíčkem
0 hlasů
40 minut
35 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty