Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sušenkový dort se smetanovým sýrem a čokoládou

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 2 minuty

Sušenkový dort se smetanovým sýrem a čokoládou - postup přípravy

Pokud si chcete pochutnat na sladké dobrotě, ale nechcete při její přípravě použít troubu, vyzkoušejte tento recept. Sušenkový dort je lahodný díky jemným krémům, které obsahuje a nemusíte ho péct.

Ingredience pro:
1 kus
+ -

Těsto

Smetanový krém

Čokoládový krém

Zdobení

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Arašídy rozmixujte v robotu nadrobno a sušenky rozmixujte na jemný prášek. Arašídy se sušenkami smíchejte a přilijte k nim rozpuštěné máslo. Těsto vložte do dortového ráfku a uhlaďte ho po stranách.

2. KROK

Tip: Dortový ráfek vyložte po stranách pečicím papírem. Hotový pokrm se vám z něj bude lépe vyndávat.

3. KROK

Smetanu smíchejte s moučkovým cukrem. Jakmile hmota zhoustne, vyšlehejte smetanový sýr, do kterého smetanu vešlehejte. Polovinou smetanového krému potřete těsto v dortovém ráfku a ozdobte jeho povrch banánem nakrájeným na kolečka. Na banán rozprostřete druhou polovinu krému.

4. KROK

Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu a smíchejte ji se smetanou – potrvá to přibližně 2 minuty. Polovinou čokoládového krému polijte povrch smetanového krému v dortovém ráfku a ten pokryjte smetanovým sýrem. Na sýr vlijte zbytek čokolády. 

5. KROK

Povrch sušenkového dortu pokryjte nastrouhanou bílou čokoládou. Dortový ráfek sejměte, odstraňte pečicí papír a dezert servírujte nakrájený na trojúhelníčky.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Gesund und schnell

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů