Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Nepečené košíčky s čokoládovou náplní

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Nepečené košíčky s čokoládovou náplní - postup přípravy

Pokud hledáte inspiraci na nepečený dezert, vyzkoušejte tyto košíčky s čokoládovou náplní, které vypadají jako z luxusní cukrárny. Jsou velmi snadné a chutnají opravdu skvěle.

Ingredience pro:
12 kusů
+ -

Na košíčky

Na čokoládovou náplň

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do mixéru vložte sušenky a přisypte k nim opražené mandle. Poté vše rozmixujte najemno a směs nasypte do mísy. Následně nechte ve vodní lázni rozpustit máslo.

2. KROK

Rozpuštěné máslo nalijte do mísy s rozmixovanými sušenkami a směs velmi pečlivě promíchejte. Formu na muffiny vyložte papírovými košíčky.

3. KROK

Do každého košíčku nasypte sušenkovou směs, do středu vložte sklenici a zatlačte ni – vytvoříte tak prostor pro náplň. Pomocí lžíce poté uhlaďte i okraje. Postup opakujte u všech košíčků a poté je vložte do lednice na 30 minut.

4. KROK

Do mísy nasypte nasekanou čokoládu a zalijte ji smetanou ke šlehání.  Poté ji nechte rozpustit ve vodní lázni. Jakmile bude čokoláda rozpuštěná, vmíchejte do ní máslo.

5. KROK

Čokoládovou náplň poté vlijte do košíčků a vložte je zpět do lednice na 2 hodiny. Poté je vybalte z papírových košíčků a můžete je servírovat.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Delmira Cooking

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů