Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Sváteční piškotové kostky s Nutellou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut
čas vaření Vaření: 30 minut

Sváteční piškotové kostky s Nutellou - postup přípravy

Pokud chcete mít na vánočním stole něco originálního, s čím se jen tak nesetkáte v jiných domácnostech, vsaďte na lahodné piškotové kostky s oblíbenou Nutellou. Na této dobrotě si pochutnají všichni, ale hlavně milovníci čokolády.

Ingredience pro:
1 plech
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Do mísy dejte vejce, sůl, vanilkový cukr a cukr krupici. Pomocí ručního mixéru šlehejte, dokud nezískáte nadýchanou směs. Za stálého šlehání přidejte do směsi olej s mlékem a mísu dejte stranou. 

2. KROK

Do další misky dejte mouku (lžíci mouky si odložte bokem na později) a přimíchejte kypřící prášek do pečiva. Suchou směs přesejte do tekuté vaječné směsi po troškách a mezi jednotlivým přidáváním vždy zamíchejte.  

3. KROK

V další misce smíchejte čokoládové sypání s 1 lžící mouky a zamíchejte. Tuto směs přimíchejte do těsta, které rovnoměrně rozprostřete na, pečicím papírem, vyložený plech. Následně těsto pečte v předehřáté troubě na 175 °C po dobu 20 minut.

4. KROK

Po této době vyndejte plech z trouby a i s pečicím papírem z něj upečené těsto sundejte. Přikryjte ho druhým plátem pečicího papíru a otočte. Papír, na kterém se těsto peklo, sundejte a vzniklý pokrm nakrájejte na pásy o šířce asi 4 cm.

5. KROK

Jednu řadu natřete Nutellou a přiložte na ni druhou řadu. Pokračujte, dokud nemáte natřeny všechny řady. Následně jednotlivé pásy nakrájejte na malé rovnoměrné kostky o šířce asi 2 cm. 

Tip: Pokud chcete, můžete místo Nutelly použít rozpuštěnou hořkou čokoládu.

6. KROK

Do misky vložte nadrobenou hořkou čokoládu a přilijte olej. Misku vložte do mikrovlnné trouby a čokoládu rozpusťte. V čokoládě následně obalte vždy jednu stranu piškotových kostek a zbytkem čokolády dozdobte jejich povrch pomocí cukrářského sáčku. Čokoládu nechte ztuhnout a podávejte.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK

Zdroj receptu: Ricette dolci

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů