Vánoční ořechový dort s kakaovým krémem

ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
50 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vánoční ořechový dort s kakaovým krémem - postup přípravy

Protože ořechy k Vánocům neodmyslitelně patří, lze si je dopřát i jako velmi chutný dort. Navíc v něm nenajdete ani gram mouky.
1. KROK

Na pánvi opražte ořechy a pak je nožem nasekejte na kousky. Do mísy dejte bílky (žloutky později použijete na krém), přidejte špetku soli a začněte šlehat sníh. Když zhoustne, postupně do něho zašlehejte cukr. Až bude sníh hustý, zamíchejte do něho ořechy. Dejte směs na plech vyložený pečicím papírem a zarovnejte ji. Poté ho vložte péct do předehřáté trouby na 170 °C a pečte 50 minut.

2. KROK

Žloutky v rendlíku smíchejte se škrobem, mlékem, cukrem a dejte směs vařit na sporák, dokud nevznikne hustý pudink. Poté ji vypněte, přimíchejte kakao a nechte vychladnout. Na závěr do ní přidejte změklé máslo a vyšlehejte do hladkého krému.

3. KROK

Korpus sundejte z plechu a ořízněte z něj okraje, ty si schovejte. Pak ho rozdělte na 3 stejné části. Spodní část namažte třetinou krému a položte na ni druhou část korpusu, namažte ji další třetinou krému a položte třetí část korpusu. Pak namažte vršek a strany zbytkem krému. V mixéru rozmixujte oříznuté okraje a posypejte jimi vršek dortu. Nechte ho přes noc uležet v lednici a podávejte.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 362 hlasů
Nahlásit chybu
63 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt