Královský rolovaný salát

ČAS PŘÍPRAVY
60 minut
ČAS VAŘENÍ
20 minut
NÁROČNOST
Snadná

Královský rolovaný salát - postup přípravy

Vynikající sváteční salát si můžete vyrobit i ve tvaru rolády. Když ho zajímavě nazdobíte, bude se na vašem svátečním stole skvěle vyjímat.
1. KROK

Brambory uvařte v celku doměkka, pak je oloupejte a nastrouhejte na hrubém struhadle. Vejce uvařte natvrdo a také je nastrouhejte. Kuřecí prsa uvařte ve slané vodě a pak je natrhejte na kousky. Salátovou okurku nakrájejte na nudličky a ořechy nasekejte na menší kusy.

2. KROK

Formu na pečení vyložte potravinářskou fólií. Dejte na její dno brambory, trochu je upěchujte a osolte. Na ně dejte slabou vrstvičku majonézy, pokračujte vrstvou masa a majonézy. Na tu navrstvěte okurky, pokračujte majonézou, na tu dejte vejce a na ně opět majonézu, kterou na závěr posypejte nasekanými ořechy. Pak vše za pomoci fólie srolujte a dejte na hodinu ztuhnout do lednice.

3. KROK

Vybalte roládu z fólie a potřete ji slabou vrstvou majonézy. Poté ji ozdobte širšími pruhy ze sterilovaného hrášku, granátového jablka a najemno nastrouhaného tvrdého sýra. Pokud je chcete mít pravidelné, můžete si pomoci proužky nastříhaného pečicího papíru.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 162 hlasů
Nahlásit chybu
125 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt