Vrstvený salát „Král stolu“ s kuřecím masem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
45 minut
ČAS VAŘENÍ
30 minut
NÁROČNOST
Snadná

Vrstvený salát „Král stolu“ s kuřecím masem - postup přípravy

Dobrý salát je skvělou součástí sváteční tabule, nemusíte ho ale jen zamíchat v míse. Skvělým způsobem se dá navrstvit, nechat ztuhnout a pak krájet.
1. KROK

Uvařte si dopředu brambory ve slupce a nastrouhejte je na jemném struhadle. Uvařte i vejce natvrdo, oddělte bílky a žloutky a nastrouhejte je na jemném struhadle do oddělených misek. Stejně tak uvařte mrkve a nastrouhejte je. Dále si nastrouhejte tvrdý sýr.

2. KROK

Nakrájejte žampiony na menší kousky a cibuli na kostičky. Dejte houby smažit na pánev na oleji. Když se vysmaží voda, přidejte cibuli a orestujte. Podle chuti dosolte. Smíchejte lžíci želatiny se 150 mililitry vody a dejte ji do mikrovlnné trouby rozpustit. Pak ji smíchejte s majonézou.

3. KROK

Vyložte si větší chlebíčkovou formu nebo třeba košíček na kosmetiku fólií. Nastrouhané žloutky smíchejte se sýrem, přidejte trochu majonézové směsi, zamíchejte, osolte a upěchujte na dno formy. Pak trochu majonézy dejte k houbám, zamíchejte a udělejte druhou vrstvu. K nastrouhané mrkvi prolisujte česnek, osolte, přidejte majonézu a udělejte třetí vrstvu. Čtvrtou vrstvu vytvořte z bílků a majonézy s trochou soli.

4. KROK

Na ni nasypejte nadrobno nakrájené kyselé okurky. Ty zalijte trochou majonézové směsi. Na ni přijde vrstva na kostičky nakrájených uzených kuřecích prsou opět zalitých majonézou. Pak přidejte strouhané brambory, osolte je a zalijte zbytkem majonézy. Vše přikryjte přečnívající fólií a dejte na 3 hodiny do lednice.

5. KROK

Poté vyklopte salát z formy a dejte ho na talíř. Lze ho ozdobit nasekanou jarní cibulkou, koprem a cherry rajčaty nebo čímkoliv jiným podle vašeho vkusu.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (82%) 292 hlasů
Nahlásit chybu
74 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt