Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Čtveřice rychlých pohoštění na vánoční stůl či party

Čtveřice rychlých pohoštění na vánoční stůl či party - postup přípravy

Jednohubky jsou důležitou částí svátečního stolu nebo každé párty. Pokud znáte více jednoduchých receptů, snadno a rychle připravíte skvělé pohoštění.

Ingredience pro:
1 porce

Žampiony se sýrovo-vaječnou náplní

Plněné šunkové jednohubky

Jednohubky z listového těsta

Plněné rolky z toastového sýru

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Žampiony se sýrovo-vaječnou náplní

Vejce uvařte natvrdo a nastrouhejte na hrubém struhadle. Pak k nim nastrouhejte tužší tavený sýr. Osolte, opepřete, přidejte majonézu, lisovaný česnek a nasekaný kopr. Vše důkladně promíchejte a dejte do cukrářského sáčku či pytlíku s ustřiženým rohem.

Marinované nebo celé nakládané žampiony zbavte nožiček tak, aby klobouček vytvořil misku. Naplňte je poté směsí ze sáčku. Tmavé olivy nakrájejte na kolečka, dejte je na náplň, zafixujte párátkem a ozdobte kouskem kopru.

2. KROK

Plněné šunkové jednohubky

Vejce uvařte natvrdo a nastrouhejte na jemném struhadle. Přidejte nasekanou jarní cibulku a prolisujte česnek. Přidejte tavený sýr a majonézu a promíchejte.

Vezměte menší kolečka šunky. Dejte na ně náplň, ohněte protilehlé části šunky k sobě, aby byla náplň zakrytá, a zafixujte párátkem.

3. KROK

Jednohubky z listového těsta

Plát listového těsta rozkrájejte na čtverečky o hraně asi 4 centimetry. Dejte je na plech vyložený pečicím papírem a vložte do předehřáté trouby na 180 °C. Pečte 10 až 15 minut. Pak každý upečený čtvereček rozřízněte podélně napůl.

Spodní část namažte taveným sýrem a ozdobte kouskem petrželky. Na něj dejte půlku cherry rajčete, do správné velikosti složený plátek sýra a pak složený plátek šunky. Ten přikryjte vrškem těsta, navrch dejte druhou půlku rajčátka a zafixujte párátkem.

4. KROK

Plněné rolky z toastového sýru

Nakrájejte žampiony na malé kousky a dejte je smažit na suchou pánev, dokud se z nich neodpaří voda. Pak přidejte trochu oleje, na kostičky nakrájenou cibuli, osolte a opepřete. Smažte, dokud nebude směs zlatohnědá.

Vejce uvařte natvrdo a nastrouhejte na hrubém struhadle. Přidejte směs z pánve, majonézu a zamíchejte. Dejte směs na jednu stranu plátku sýru na toasty. Zarolujte ho a rozkrojte na 3 kusy. Párátkem propíchněte zelenou olivu a zafixujte jím každý srolovaný kousek sýru.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů