Kuřecí salát Tiffany s hroznovým vínem

ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Kuřecí salát Tiffany s hroznovým vínem - postup přípravy

Dobrý salát je skvělým doplňkem sváteční tabule. Zkusit můžete například vynikající kombinaci kuřecího masa, vlašských ořechů a hroznového vína.
1. KROK

Kuřecí prsa můžete buď povařit v osolené vodě s kouskem mrkve a cibule a pak je rozkrájet, anebo je nakrájejte na kousky, osolte, okořeňte kari a osmažte. V tomto případě již nebudete používat kari koření v salátu. Když máte maso hotové, dejte na talíř listy zeleného salátu tak, abyste pokryli celý povrch. Na ně rozložte maso, pokud je vařené, okořeňte ho kari (množství záleží na vaší chuti).

2. KROK

Dejte majonézu do cukrářského pytlíku s malým otvorem, případně ustřihněte roh sáčku s majonézou, pokud používáte takové balení. Na mase z ní poté udělejte mřížku. V míse si pak šťouchadlem na brambory rozdrťte vlašské ořechy. Třetinu jich nasypejte na majonézu. Nastrouhejte si sýr na hrubém struhadle a rozložte ho na ořechy. Udělejte na nich mřížku z majonézy a tu pokryjte druhou třetinou ořechů.

3. KROK

Nastrouhejte vařená vejce na hrubém struhadle a dejte je na salát. Na nich opět udělejte mřížku z majonézy a posypejte ji zbytkem ořechů. Kuličky hroznového vína rozpulte a vyskládejte je na salát řezem dolu. Salát poté dejte na pár hodin do lednice, aby se chutě uležely, a pak servírujte.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 128 hlasů
Nahlásit chybu
149 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt