Zapečené sendviče se šunkou a sýrem

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
10 minut
ČAS VAŘENÍ
25 minut
NÁROČNOST
Snadná

Zapečené sendviče se šunkou a sýrem - postup přípravy

I když nemáte mnoho času nebo jste právě přišli unavení z práce, nemusíte jídlo jen tak odbýt namazaným chlebem. Stejné suroviny, které byste použili, totiž můžete zkombinovat promyšlenějším způsobem, dát všechno na chvilku zapéct do trouby a získat tak pokrm o několik řádů chutnější.
1. KROK

Čtyři plátky chleba nebo veky položte na plech pokrytý pečicím papírem. V mikrovlnné troubě nebo na sporáku rozpusťte máslo a potřete jím vrchní stranu chleba, kterou následně poklaďte několika plátky šunky nebo slaniny.

2. KROK

Čerstvý sýr nakrájejte na silné plátky a na každý chléb se šunkou či slaninou položte jeden z nich. Na sýr opět položte plátek uzeniny a přiklopte chlebem ze spodní strany potřeným máslem.

3. KROK

Zapněte troubu, aby se předehřála na teplotu 190 °C. Do misky vyklepněte tři vajíčka a nařeďte je 100 ml mléka. Přidejte podle chuti sůl, případně jiné oblíbené koření či bylinky a vše metličkou rozšlehejte dohladka.

4. KROK

Každý sestavený sendvič namočte do misky s vaječnou směsí a s pomocí vidličky jej opatrně otočte i na druhou stranu. Počkejte, až se pečivo dokonale nasákne vajíčkem, a položte ho zpátky na plech. Zbylé vejce natřete či nalijte na sendviče a zasypejte je jemně strouhaným sýrem.

5. KROK

Připravené sendviče vložte do vyhřáté trouby zapéct asi na 25 minut, dokud vejce neztuhne, sýr uvnitř se nerozteče a ten na povrchu nezíská krásně zlatavou barvu. Po upečení ihned podávejte.

6. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 3 fotografie
Další 3 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 885 hlasů
Nahlásit chybu
134 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt