Cuketová placka se sýrem

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Cuketová placka se sýrem - postup přípravy

Nemáte času nazbyt a potřebujete nasytit svůj hladový žaludek? Pak zvolte cuketovou placku se sýrem, kterou během několika málo minut připravíte na pánvi. Je velmi sytá a také zdravá, proto nemusíte mít výčitky po její konzumaci třeba i během večeře.

Nejprve si očistěte cukety od stopek a poté je omyjte. Dále zeleninu nahrubo nastrouhejte do velké mísy a rukama vymačkejte přebytečnou tekutinu.
Až budete mít hotovo, přidejte k cuketám vejce, hladkou mouku, sůl, mletý pepř a vše důkladně promíchejte. Mělo by vám vzniknout polotekuté homogenní těstíčko.

Fáze pečení cuketové placky a její dokončování

Nyní si k ruce vezměte větší pánev a vymažte ji máslem i vysypte moukou. Na dno nalijte připravené cuketové těsto a pečte přikryté poklicí několik minut. Poté placku potřete máslem a pomocí talíře obraťte na druhou stranu.

Dopékejte dozlatova. Také pokrm zakončete posypáním strouhaného sýra a okořeněním sladkou mletou paprikou. Až se sýr roztaví, máte hotovo.

Servírování cuketové placky se sýrem

Upečenou cuketovou placku se sýrem vyjměte z pánve na talíř a nakrájejte na stejně velké dílky. Podávejte buď samotnou, nebo třeba s dipem ze zakysané smetany a lisovaného česneku. Hodit se bude třeba i studená omáčka typu sladký a pikantní kečup, tatarka nebo majonéza. Pakliže se neobejdete bez masa a uzenin, můžete do těstíčka před smažením zakomponovat rovněž nahrubo strouhané uzené vepřové maso, libovou šunku, slaninu či uzenou klobásku. Přejeme vám dobré chutnání.

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (79%) 248 hlasů
Nahlásit chybu
60 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt