Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Cuketová placka se sýrem

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Cuketová placka se sýrem - postup přípravy

Nemáte času nazbyt a potřebujete nasytit svůj hladový žaludek? Pak zvolte cuketovou placku se sýrem, kterou během několika málo minut připravíte na pánvi. Je velmi sytá a také zdravá, proto nemusíte mít výčitky po její konzumaci třeba i během večeře.

Ingredience pro:
2 porce

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková

Nejprve si očistěte cukety od stopek a poté je omyjte. Dále zeleninu nahrubo nastrouhejte do velké mísy a rukama vymačkejte přebytečnou tekutinu.
Až budete mít hotovo, přidejte k cuketám vejce, hladkou mouku, sůl, mletý pepř a vše důkladně promíchejte. Mělo by vám vzniknout polotekuté homogenní těstíčko.

Fáze pečení cuketové placky a její dokončování

Nyní si k ruce vezměte větší pánev a vymažte ji máslem i vysypte moukou. Na dno nalijte připravené cuketové těsto a pečte přikryté poklicí několik minut. Poté placku potřete máslem a pomocí talíře obraťte na druhou stranu.

Dopékejte dozlatova. Také pokrm zakončete posypáním strouhaného sýra a okořeněním sladkou mletou paprikou. Až se sýr roztaví, máte hotovo.

Servírování cuketové placky se sýrem

Upečenou cuketovou placku se sýrem vyjměte z pánve na talíř a nakrájejte na stejně velké dílky. Podávejte buď samotnou, nebo třeba s dipem ze zakysané smetany a lisovaného česneku. Hodit se bude třeba i studená omáčka typu sladký a pikantní kečup, tatarka nebo majonéza. Pakliže se neobejdete bez masa a uzenin, můžete do těstíčka před smažením zakomponovat rovněž nahrubo strouhané uzené vepřové maso, libovou šunku, slaninu či uzenou klobásku. Přejeme vám dobré chutnání.

Video postup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů