Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

3 recepty na sváteční pohoštění pro hosty

2,5
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 45 minut

3 recepty na sváteční pohoštění pro hosty - postup přípravy

Pokud během svátků přijdou hosté nebo připravujete bohatou tabuli, přijdou vhod také jednohubky. Zvláště když se dají vyrobit jednoduše a atraktivně nazdobit.

Ingredience pro:
1 porce

Jednohubky s paštikou a cibulí

Jednohubky s vejcem, rajčetem a olivou

Jednohubky se salámem a cherry rajčetem

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Jednohubky s paštikou a cibulí

Vezměte si krajíce chleba a menším kulatým vykrajovátkem z nich vykrájejte kolečka bez kůrek. Cibuli nakrájejte na kolečka a rozeberte je. Vyberte si kolečka o velikosti vykrojeného chleba a položte je na něj.

Do cukrářského sáčku se zdobicí špičkou dejte paštiku a naneste ji na čtyřech místech proti sobě, aby cibuli zafixovala. Okurku nakrájejte na kolečka a rozpulte je. Z každé jedné poloviny pak vykrojte střed, díky čemuž vám zbydou dvě pomyslné čtvrtiny (viz video). Mezi hromádky paštiky dejte nastojato půl kolečka okurky a doplňte ji dvěma čtvrtinami. Na závěr dejte na vrcholky paštiky jedno kukuřičné zrno.

2. KROK

Jednohubky s vejcem, rajčetem a olivou

Nakrájejte bagetu na podlouhlá kolečka a tloušťce asi 1,5 cm. Každé namažte smetanovým sýrem s bylinkami. Rajče rozkrájejte na asi 12 měsíčků, vejce natvrdo na osminky. Dejte vejce na kolečka bagety a přidejte kus rajčete, jeho velikost můžete zarovnat nožem. Na závěr mezi vejce a rajče dejte za pomoci cukrářského pytlíku se zdobicí špičkou trochu sýru.

Kolečko ozdobte kouskem petrželky. Na jeden konec přidejte tmavou olivu.

3. KROK

Jednohubka se salámem a cherry rajčetem

Nakrájejte bagetu na podlouhlá kolečka a každé namažte smetanovým sýrem s bylinkami. Vezměte kolečko tvrdého salámu a na jedné straně ho složte do harmoniky, zafixujte párátkem a dejte na bagetu. Ozdobte trochou petrželky a přidejte jedno cherry rajče.

4. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů