Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Měkké tvarohové růžičky ke kávě

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 20 minut
čas vaření Vaření: 25 minut

Měkké tvarohové růžičky ke kávě - postup přípravy

Skvělým moučníkem ke kávě či čaji mohou být pečené růžičky z jemného tvarohového těsta. Jejich výroba je jednoduchá a snadno s ní zabavíte i šikovné děti.

Ingredience pro:
35 kusů
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Do mísy dejte vejce a cukr a obojí vyšlehejte do pěny. Přidejte měkký tvaroh a vymíchejte hladkou směs. Poté přidejte změklé máslo a promíchejte.

2. KROK

Přisypejte postupně mouku se solí a kypřicím práškem do pečiva. Vypracujte hladké hutné těsto bez jakýchkoli hrudek a rozdělte ho na 2 kusy, aby se s ním lépe pracovalo.

3. KROK

Na mírně pomoučněném vále vyválejte plát o síle 4 milimetry. Formičkou z něho vykrájejte větší kolečka. Vždy 3 kolečka položte na sebe tak, aby se z větší části překrývala, a srolujte dohromady.

4. KROK

Rolku v polovině rozpulte a postavte kousky na plech vyložený pečicím papírem řezem dolů. Vložte plech do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte růžičky 20 až 25 minut. Před podáváním je pocukrujte moučkovým cukrem.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů