Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Adžika „Kobra“ z rajčat a paprik s česnekem

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 40 minut
čas vaření Vaření: 40 minut

Adžika „Kobra“ z rajčat a paprik s česnekem - postup přípravy

Jemně pikantní omáčka z pečených rajčat, paprik a česneku skvěle dochutí masité i zeleninové pokrmy. Recept je velmi jednoduchý, zavařená adžika vám navíc vydrží celou zimu i při pokojové teplotě.

Ingredience pro:
6 sklenic
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Alžběta Strouhová
1. KROK

Česnek rozeberte na jednotlivé stroužky, dejte do mísy, zalijte horkou vodou a nechte zhruba 15–20 minut odstát. Mezitím si připravte rajčata, sladké a pálivé papriky.

2. KROK

Z rajčat odstraňte stopky a nakrájejte je na kousky vhodné velikosti, aby bylo možné je pomlít v mlýnku na maso. Z pálivých paprik odřízněte pouze část se stopkou, semínka můžete ponechat uvnitř. Sladké papriky nakrájejte na kusy.

3. KROK

Namočený česnek slijte, přelijte znovu vlažnou vodou a začněte loupat, mělo by to jít velmi snadno. Odkrojte část, kterou je stroužek spojen s ostatními, a slupku jednoduše stáhněte.

4. KROK

Rajčata, papriky i česnek pomelte najemno v mlýnku na maso. Zeleninu melte přímo do nádoby, ve které budete omáčku připravovat. Na uvedené množství ingrediencí zvolte alespoň 4,5litrový, lépe 5litrový hrnec.

5. KROK

Pomletou zeleninu přiveďte pomalu k varu na středním plameni, nezapomínejte občas zamíchat, aby se nepřipalovala. Do vroucí adžiky přidejte sůl, cukr a ocet, vše řádně zamíchejte a vařte zhruba 25–30 minut.

6. KROK

Hotovou omáčku rozlijte do sterilních sklenic a překryjte sterilním víčkem. Řádně utáhněte, obraťte dnem vzhůru a nechte takto vychladnout. Uvedené množství ingrediencí vystačí zhruba na 6 sklenic o objemu 700 ml. Sklenice s adžikou mohou být skladovány při pokojové teplotě.

7. KROK

Pokud hledáte inspiraci na zavařování, přidejte se do naší FB skupiny Sezónní recepty, zavařování.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů