Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Ananasová zmrzlina ze 3 ingrediencí

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 15 minut

Ananasová zmrzlina ze 3 ingrediencí - postup přípravy

Ananasová zmrzlina je osvěžující, snadná na přípravu a hotová za pár minut. Připravíte ji navíc jen ze 3 ingrediencí a při správném skladování vydrží čerstvá i několik měsíců.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -
Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Ananas sceďte a vložte ho do mísy od mixéru, kde ho rozmixujte na kaši. Tu přendejte do cedníku a propasírujte ji, abyste z ananasu odstranili co nejvíc šťávy.  

2. KROK

V míse smíchejte kondenzované mléko s ananasem a v jiné míse vyšlehejte smetanu ke šlehání, do které vmíchejte ananasovou směs. 

3. KROK

Ingredience znovu prošlehejte, a jakmile se propojí, přelijte směs do druhé mísy, povrch uhlaďte a směs vložte do mrazáku, kde ji nechte nejlépe přes noc. 

Tip: Zmrzlinu před podáváním nechte 15 minut volně stát v pokojové teplotě. Můžete ji servírovat s nastrouhanou čokoládou.

4. KROK

Poznámka: Ananasová zmrzlina velmi dobře snáší dlouhodobé skladování. Můžete jí tedy vytvořit více najednou a mít tak sladkou pochoutku stále po ruce.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

6. KROK

Videopostup krok za krokem

7. KROK

Zdroj receptu: einfach und schnell

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů