Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Bramborové taštičky plněné brynzou s anglickou slaninou a kysanou smetanou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 15 minut

Bramborové taštičky plněné brynzou s anglickou slaninou a kysanou smetanou - postup přípravy

Z bramborového těsta můžete k obědu i večeři udělat výborné plněné taštičky, k nimž se skvěle hodí smažená slanina a lžíce zakysané smetany. Recept nám poskytla paní Romana Važanská.

Ingredience pro:
4 porce
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Brambory ve slupce omyjte a dejte je vařit do hrnce s osolenou vodou, dokud nebudou měkké. Vodu slijte, nechte je vychladnout, oloupejte je a nastrouhejte na jemném struhadle. Trošku strouhaných brambor odeberte, budou potřeba na brynzovou směs. Zbytek v míse smíchejte se solí, vejcem a polohrubou moukou a vypracujte hutné těsto.

2. KROK

Těsto vyklopte na mírně pomoučněný vál a vyválejte z něj placku. Z ní větším kulatým vykrajovátkem vykrájejte kolečka. Brynzu smíchejte s nasekanou petrželkou a trochou strouhaných brambor. Směs dejte doprostřed koleček, uzavřete je a okraje stiskněte prsty.

3. KROK

V hrnci přiveďte k varu osolenou vodu a poté do ní vhoďte vařit taštičky. Počkejte, až vyplavou, ještě je chvilku vařte a poté je vyjměte z vody. V průběhu vaření si nakrájejte na kostičky slaninu a na pánvi ji osmahněte do zlatova. Hotové taštičky ozdobte na talíři slaninou a trochou zakysané smetany.

4. KROK

Více autorčiných receptů najdete na jejích FB stránkách Vaříme a pečeme s Romanou.

5. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept nebo tip, co vařit k obědu, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Hlavní jídla aneb Co vařit k obědu.

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů