Desetiminutová paprika na zimu bez sterilace

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
15 minut
ČAS VAŘENÍ
0 minut
NÁROČNOST
Snadná

Desetiminutová paprika na zimu bez sterilace - postup přípravy

Jestliže nemáte času nazbyt, ale přesto byste si rádi v zimě dopřáli nějakou vlastníma rukama připravenou zeleninu, vyzkoušejte tuto rychlou paprikovou zavařeninu. Je hotová do deseti minut a bez zdlouhavého vaření či sterilace.
1. KROK

Papriky dobře omyjte, zbavte je stopek a jádřinců a rozkrájejte je podélně na čtvrtky. Ty vyskládejte co nejtěsněji do čistých a sterilizovaných sklenic o objemu 0,5 litru. Z uvedeného množství paprik vyšly 3 takto velké sklenice.

2. KROK

Očistěte česnek a nakrájejte každý stroužek na několik menších kousků, které rozdělte mezi připravené sklenice s paprikami. Množství česneku můžete libovolně přizpůsobit vlastní chuti. Do každé skleničky přidejte také několik kuliček černého pepře a po jednom bobkovém listu.

3. KROK

Nakonec posypejte obsah sklenic lžičkou cukru a dvěma lžičkami soli, přilijte čtyři lžíce octa a vše zalijte vroucí vodou z rychlovarné konvice. Sklenice pevně uzavřete čistými a sterilizovanými (či ideálně novými a nepoužitými) víčky, důkladně každou sklenici proklepejte, otočte je dnem vzhůru a nechte zvolna vychladnout.

4. KROK

Takto připravené papriky budou chutnat jako čerstvé, vydrží až rok a chutnat vám budou jako příloha k masovým pokrmům či jako přísada do salátů a omáček.

5. KROK

Videopostup krok za krokem


Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 421 hlasů
Nahlásit chybu
143 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt