Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí nepečené müsli tyčinky s ovocem a ořechy

3,7
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 3 minuty
čas vaření Vaření: 10 minut

Domácí nepečené müsli tyčinky s ovocem a ořechy - postup přípravy

Pokud hledáte perfektní recept na domácí müsli tyčinky, vyzkoušejte tyto nepečené, obohacené o ovoce a ořechy, které jsou mnohem lepší, než ty z obchodu. Přidat si do nich můžete i další oblíbené sušené ovoce a ořechy, jako jsou banány, fíky, mango nebo třeba kokos či pekanové ořechy.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -
Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Klasické vločky spolu s jemnými nasypte do pánve a přisypte k nim oblíbené ořechy a semínka. Poté je restujte přibližně 5–10 minut, nebo dokud lehce nezezlátnou. Následně je přesypte do mísy.

2. KROK

Do hrnce nalijte med, přidejte do něj máslo a cukr. Směs vařte na mírném plameni, dokud se všechny ingredience zcela nerozpustí.

3. KROK

Medovou hmotu přelijte do mísy s vločkami, velmi pečlivě ji promíchejte a nechte ji 5 minut odstát. Čokoládu nakrájejte na kostičky a sušené švestky s brusinky na menší kousky.

4. KROK

Pár kousků čokolády a ovoce dejte stranou, zbytek přendejte do mísy a opět vše pečlivě promíchejte. Formu o velikosti 23×23 cm vyložte pečicím papírem.

5. KROK

Směs přendejte do formy a velmi pečlivě ji pomocí lžíce utlačte. Poté ji posypte zbylou čokoládou a ovocem a zatlačte ji do hmoty.

6. KROK

Formu vložte do lednice a ovesnou směs nechte ztuhnout po dobu 2 hodin. Poté ji vyjměte a nakrájejte ji na tyčinky dle požadované velikosti.

7. KROK

Tip: Kromě brusinek a švestek můžete přidat jakékoliv oblíbené sušené ovoce. Tyčinky také můžete nakonec namočit do čokolády. 

8. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

9. KROK

Videopostup krok za krokem

10. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů