Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Jednoduché domácí sušenky à la velikonoční zajíček

5,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 5 minut
čas vaření Vaření: 20 minut

Jednoduché domácí sušenky à la velikonoční zajíček - postup přípravy

Pokud přemýšlíte, co ještě upéct na Velikonoce, vyzkoušejte recept na tyto jednoduché domácí sušenky à la velikonoční zajíček, na kterých si pochutnají nejen děti, ale i dospělí. Jejich příprava je velmi snadná a hotovo budete mít už za pár minut.

Ingredience pro:
1 dávka
+ -

Ingredience

Kuchařka
Kuchařka: Tereza Pěnicová
1. KROK

Do mísy nalijte mléko a vmíchejte do něj olej. Poté do něj přisypte cukr a směs krátce promíchejte. Následně do mísy rozklepněte vejce a pečlivě ho vmíchejte.

2. KROK

Do mísy přisypte rýžovou mouku a důkladně ji vmíchejte. Pokud je těsto příliš tekuté, vmíchejte do ní ještě trochu rýžové mouky.

3. KROK

Těsto přendejte do cukrářského sáčku a na plech vyložený pečicím papírem nastříkejte kolečka o průměru 4 cm.

4. KROK

Ke kolečkům nastříkejte uši a vytvořte tak tvar zajíčka. Poté si lehce navlhčete prst vodou a pokud je na některé sušence nerovnost, lehce ji rozetřete.

5. KROK

Zajíčky přendejte do předehřáté trouby na 160 °C a pečte je přibližně 20 minut. Poté je vyjměte a nechte je zcela vychladnout.

6. KROK

Nakonec zajíčkům namalujte pomocí jedlého fixu oči a čumáček, nebo je ozdobte dle své fantazie. Poté je můžete ihned servírovat.

7. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

8. KROK

Videopostup krok za krokem

9. KROK
Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů