Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Dva druhy snídaně s vejci, sýrem, šunkou a zeleninou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut
čas vaření Vaření: 10 minut

Dva druhy snídaně s vejci, sýrem, šunkou a zeleninou - postup přípravy

Vajíčka jsou zásobárnou vitamínů, a proto je dobré dopřát si je každý den. Pokud se vám už ale míchaná vejce, volská oka nebo omelety přejídají, vyzkoušejte něco nového a neokoukaného. Plněná tortilla s vajíčkem, zeleninou, šunkou a sýrem nebo francouzský toust s ledovým salátem vás chytí a už nepustí. Recepty jsou snadné a nenáročné, suroviny máte nejspíše běžně doma a ta chuť je neodolatelná! Navíc si je můžete vzít s sebou jako svačinu do práce, do školy či na cesty.

Ingredience pro:
2 porce

Plněná tortilla

Vajíčkový toust

Kuchařka
Kuchařka: Vlastimila Kovaříková
1. KROK

Plněná tortilla s vejci, šunkou a sýrem

Vezměte rajče a odkrojte z něj vrchní část se stopkou. S pomocí malé lžičky vyjměte vodnatou dužninu se semínky a pevnou část rajčete nakrájejte na malé kousky. Oloupejte cibuli a nasekejte ji najemno. Nakonec z papriky vykrojte jadřinec se semínky a rovněž ji nakrájejte na malé kostičky. Všechnu zeleninu sesypejte do jedné misky a promíchejte. Na jemném struhadle nastrouhejte sýr. Vyklepněte do misky dvě vajíčka, osolte je a opepřete a rozšlehejte je metličkou.

2. KROK

Na pánvi s trochou rostlinného oleje osmahněte po obou stranách tři plátky šunky. Poté je poskládejte do jedné řady uprostřed pánve a přilijte rozšlehaná vajíčka tak, aby se rozlila po celé ploše pánve. Na povrch šunkového pásu přidejte několik lžic zeleninové směsi. Celou omeletu posypejte strouhaným sýrem a přiklopte pšeničnou tortillou. Nechte chvilku opékat, otočte na druhou stranu, vajíčko opět posypejte sýrem a tortillu uzavřete. Nakonec ji ještě z obou stran opečte, sundejte z pánve, rozkrojte a podávejte.

3. KROK

Vajíčkový toust se sýrem, rajčetem a ledovým salátem

Rajče nakrájejte na kulaté plátky. Z ledového salátu sloupněte několik listů a rozkrájejte je na menší kousky. Sýr nastrouhejte na hrubém struhadle. Vyklepněte do misky dvě vajíčka, osolte je a rozšlehejte metličkou. Na kamnech rozehřejte pánev s trochou rostlinného oleje a nasypejte na celou plochu pánve strouhaný sýr. Jakmile se rozpustí, přidejte rozšlehaná vajíčka a položte na ně dva plátky toustového chleba, který nejprve po obou stranách namočte ve vajíčku. Nakonec je umístěte tak, aby byly zhruba uprostřed pánve těsně vedle sebe.

4. KROK

Jakmile vajíčko dostatečně ztuhne, otočte placku i s tousty na druhou stranu. Vajíčko po obou stranách přehněte dovnitř toustu a vyskládejte na každou stranu jeden plátek šunky, pár koleček rajčat, trochu ledového salátu a dva plátky sýra. Opatrně toust uzavřete a nechte ho z každé strany opékat dalších 3 až 5 minut, během kterých obracečkou tlačte na povrch toustu, aby se dobře spojil a uzavřel. Hotový toust sundejte z pánve a ihned podávejte. 

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů