Dvoubarevné plněné sušenky

Další 0 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
40 minut
ČAS VAŘENÍ
15 minut
NÁROČNOST
Snadná

Dvoubarevné plněné sušenky - postup přípravy

Velmi originálním nápadem na vánoční cukroví jsou skvělé sušenky, které se vyrábí ze dvou těst různé barvy a konzistence. Na stole každého zaujmou svým atraktivním designem.
1. KROK

Do mísy rozklepněte vejce na první těsto, přidejte cukr, olej a mléko, prášek do pečiva a bramborový škrob. Umíchejte směs. Pak do ní začněte přisypávat po částech mouku a vždy promíchejte. Až těsto bude dost tuhé, částí mouky posypejte vál a zapracovávejte rukama do těsta mouku z válu. Postupně přidávejte další zbylou mouku z mísy, dokud ji všechnu nezapracujete do těsta. To by mělo být krásně hutné.

2. KROK

Do mísy dejte vejce na druhé těsto. Přidejte olej, cukr, kakao, drcené lískové ořechy a zamíchejte. Pak přisypávejte postupně mouku a míchejte. Těsto by mělo být částečně tekuté.

3. KROK

První těsto rozdělte na třetiny. Z každé z nich na pečícím papíru vyválejte podlouhlou obdélníkovou placku 2 až 3 milimetry silnou. Podélně doprostřed těsta rozložte do linie třetinu tekutějšího těsta. Za pomoci pečicího papíru ho poté srolujte jako malý štrúdl.

4. KROK

Vyložte plech pečicím papírem. Ze srolovaných těst nakrájejte kousky 1 až 2 centimetry silné, velikost je na vás, a dejte je na plech. Rozehřejte troubu na 180 °C a pečte sušenky asi 15 minut. Po vychladnutí je můžete servírovat.

5. KROK

Videopostup krok za krokem

Galerie

Další 0 fotografie
Co si myslíte o receptu?
4/5 (80%) 240 hlasů
Nahlásit chybu
65 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt