Falešné Éclairs s banánem a vanilkovým pudinkem

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
ČAS PŘÍPRAVY
20 minut
ČAS VAŘENÍ
10 minut
NÁROČNOST
Snadná

Falešné Éclairs s banánem a vanilkovým pudinkem - postup přípravy

Francouzský dezert éclair je proslulá – a nutno říct, že i docela drahá dobrota. Jsou to drobné podlouhlé dortíčky z odpalovaného těsta plněné různými krémy a zdobené polevami. Když je koupíte, jsou drahé, když je vyrábíte, jsou pracné. Máme ale skvělý recept, jak se vyhnout obojímu. Vyrobte si falešné éclairs jako jeden velký dort, který je docela snadný a rychlý a nestojí žádné velké peníze, protože je z pár obyčejných surovin.
1. KROK

Připravte si formu na biskupský chlebíček, kterou vyložte přilnavou potravinářskou fólií. Do hlubokého talíře nalijte trochu mléka. Namáčejte do něj postupně dlouhé cukrářské piškoty a vyskládejte je vedle sebe na dno připravené formy. Mělo by se jich tam vejít sedm kusů vedle sebe.

2. KROK

V hrnci na kamnech přiveďte k varu 600 mililitrů mléka, do něhož vsypte 100 gramů cukru. Nakonec vsypte vanilkový pudink v prášku a metličkou energicky míchejte, aby se prášek spojil s mlékem a nevytvořily se v něm hrudky. Za stálého míchání vařte pudink do zhoustnutí a pak ho vlijte do formy na vrstvu piškotů.

3. KROK

Oloupejte tři banány a vložte je podélně v celku do formy na vrstvu pudinku. Do hluboké misky nalijte smetanu a elektrickým šlehačem ji vyšlehejte do tuhé pěny, kterou navršte na banány ve formě a rovnoměrně ji rozprostřete po celém povrchu a uhlaďte ji. Na smetanu pak vyskládejte další vrstvu cukrářských piškotů namočených v mléce.

4. KROK

Do hluboké misky vsypte kousky tmavé čokolády a zalijte je horkým mlékem. Špachtlí směs míchejte tak dlouho, dokud se čokoláda zcela nerozpustí a nespojí se s mlékem do tmavě hnědé, husté hmoty. Tu pak vylijte na vrstvu piškotů na šlehačce a opět důkladně rozprostřete po celém povrchu dezertu. Ten pak vložte do lednice nejméně na jednu hodinu, nakrájejte na porce a podávejte.

5. KROK

Video postup krok za krokem

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 120 hlasů
Nahlásit chybu
50 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma
Dezerty, moučníky, sladkosti
Nadýchaný koláč z máslového těsta
0 hlasů
20 minut
40 minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Krémový a vláčný dezert s jogurtovou náplní
0 hlasů
20 minut
40 minut
Dezerty, moučníky, sladkosti
Mandarinkový dort neobyčejného vzhledu
0 hlasů
15 minut
30 minut
Bezmasá jídla
Vegetariánské žampiónové špízy
0 hlasů
40 minut
15 minut

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty