Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Domácí banánová zmrzlina v 5 příchutích

4,3
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 10 minut

Domácí banánová zmrzlina v 5 příchutích - postup přípravy

Jednoduchou, levnou a lahodnou zmrzlinu můžete vyrobit i z obyčejného banánu, aniž byste použili přidaný cukr, mléko, či dokonce Salko. Chuť jí dodají další ingredience, jako je např. jiný druh ovoce.

Ingredience pro:
1 porce
+ -

Banánová zmrzlina s ostružinami

Banánová zmrzlina s mangem

Banánová zmrzlina s limetkou

Banánová zmrzlina s kakaem

Banánová zmrzlina s borůvkami

Kuchařka
Kuchařka: Vít Lukáš
1. KROK

Banánová zmrzlina s ostružinami

Banán oloupejte, nakrájejte ho na kusy a dejte zmrazit. Zmrazit nechte i ostružiny. Poté zmrzlé ovoce dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Vzniklou zmrzlinovou směs naservírujte do poháru.

2. KROK

Banánová zmrzlina s mangem

Banán oloupejte, nakrájejte ho na kusy a dejte zmrazit. Oloupejte mango a zbavte ho pecky, nakrájejte ho na kusy a dejte ho také zmrazit. Poté zmrzlé ovoce dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Vzniklou zmrzlinovou směs naservírujte do poháru.

3. KROK

Banánová zmrzlina s limetkou

Banán oloupejte, nakrájejte ho na kusy a dejte zmrazit. Nastrouhejte kůru z omyté limetky, vymačkejte z ní šťávu, přihoďte hrst máty a tyčovým mixérem vše rozmixujte. Poté zmrzlý banán a směs dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Vzniklou zmrzlinovou směs naservírujte do poháru.

4. KROK

Banánová zmrzlina s kakaem

Banán oloupejte, nakrájejte ho na kusy a dejte zmrazit. Poté zmrzlé ovoce spolu s kakaem dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Vzniklou zmrzlinovou směs naservírujte do poháru.

5. KROK

Banánová zmrzlina s borůvkami

Banán oloupejte, nakrájejte ho na kusy a dejte zmrazit. Zmrazit nechte i borůvky. Poté zmrzlé ovoce dejte do mixéru a rozmixujte do hladka. Vzniklou zmrzlinovou směs naservírujte do poháru.

6. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

7. KROK

Videopostup krok za krokem

8. KROK

Zdroj receptu: Schnelle Rezepte

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů