Základní těsto na cukroví

Dalších 7 fotografií
Dalších 7 fotografií
ČAS PŘÍPRAVY
30 minut
ČAS VAŘENÍ
minut
NÁROČNOST
Snadná

Základní těsto na cukroví - postup přípravy

Pečení je radost, ale když nemáte času nazbyt, hodilo by se tu a tam nějaké to zjednodušení. Velmi často se s tímto problémem potýkáme před Vánocemi, kdy je zapotřebí připravit spoustu věcí a také napéct cukroví. Pokud byste rádi měli více než jeden druh, ale nechce se vám trávit bezesné noci v kuchyni u pracovního pultu nad desátým druhem těsta, pak se vám možná bude líbit nápad upéct mnoho druhů cukroví z těsta jednoho jediného. A vůbec se nemusíte bát, že by všechno cukroví chutnalo stejně. O to už se postarají doplňující ingredience.

Připravte si nějakou opravdu velikou mísu, abyste zvládli těsto zadělat najednou. Do nějaké vedlejší misky si nasypejte mouku, přidejte k ní prášek do pečiva a sůl a dobře tyto přísady promíchejte. Vzhledem k množství těsta vám tento krok zaručí, že bude zejména kypřící prášek dobře rozmíchaný ve všech částech těsta.
Do velké mísy vložte změklé máslo a přidejte k němu cukr a vanilkový cukr a dobře je utřete do hladké a krémové pasty. K té pak přidejte osm vaječných žloutků (bílky si nechte stranou na výrobu polevy) a dobře promíchejte. Nakonec po menších částech přimíchejte moučnou směs a uhněťte pevné a jednolité těsto. Nejlépe to půjde elektrickým hnětačem a později jen rukama.

Takto připravené těsto rozdělte na dvě poloviny. Jednu z nich použijete na 4 recepty na sušenky, druhou polovinu rozdělte na třetiny, přičemž jednu smíchejte s mletými mandlemi, druhou s lískovými oříšky a třetí s kakaem. Takto získáte další tři druhy těsta. Všechny pak zabalte do fólie a dejte do lednice na 2 hodiny nebo přes noc ustát. Druhý den můžete začít vyrábět cukroví.

Z tohoto těsta připravíte klasické vykrajované cukroví, linecké cukroví, skořicové hvězdičky, andělské oči, křehká srdíčka, ořechy, kokosky, třešňové sušenky, skořicové sušenky a čokoládové tyčinky.

Videopostup krok za krokemGalerie

Dalších 7 fotografií
Dalších 7 fotografií
Co si myslíte o receptu?
5/5 (81%) 429 hlasů
Nahlásit chybu
60 lidí právě čte
Zobrazit další recepty
Chci dostávat tajné recepty na e-mail zdarma

Cukroví

Polévky

Pomazánky

Předkrmy

Přílohy

Saláty

- iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt - iBILLBOARD_asyn_code_site_27073_section_1.txt