Oblíbené recepty

Nemáte žádné oblíbené recepty

Užitečné odkazy

Honzovy buchty plněné marmeládou

4,0
Komentáře Komentáře
čas přípravy Příprava: 30 minut
čas vaření Vaření: 35 minut

Honzovy buchty plněné marmeládou - postup přípravy

Upečte si lahodné Honzovy buchty plněné marmeládou, které vás okouzlí měkkou texturou a šťavnatou náplní. Dezert provoní váš domov a navodí příjemnou atmosféru.

Ingredience pro:
24 kusů
+ -

Kvásek

Těsto

Náplň

Na potření

Kuchařka
Kuchařka: Markéta Bieleszová
1. KROK

Nejprve připravte kvásek. Do větší mísy vsypte mouku, udělejte v ní důlek a do něj vlijte mléko s čerstvým droždím a cukrem. Tekutou směs míchejte, dokud se droždí nerozpustí a poté ji nechte kvasit 20 minut. 

2. KROK

Poznámka: Chcete-li, můžete si kvásek připravit ve vedlejší míse a následně ji vlít do mouky. Mouku před použitím prosejte, abyste získali hladké těsto bez hrudek.

3. KROK

Po této době do mísy přidejte jogurt, změklé máslo rozšlehané vaječné žloutky, sůl, vanilkový cukr, citronovou kůru a cukr. Ingredience zamíchejte a následně z nich uhněťte těsto, které přikryjte utěrkou a nechte ho 20 minut kynout. 

4. KROK

Těsto znovu prohněťte, přikryjte ho utěrkou a nechte ho kynout dalších 30–45 minut. Na pomoučeném vále poté těsto roztáhněte pomocí rukou na plát ve tvaru obdélníku tak, abyste po jeho rozkrojení získali 24 stejně velkých kusů. 

5. KROK

Poznámka: Pokud nevíte, jak správně těsto zpracovat, inspirujte se postupem ve videu níže.

6. KROK

Do středu každého kousku těsta vložte lžičku oblíbené marmelády a okraje těsta uzavřete tak, abyste získali 24 stejných bochánků. Přikryjte je čistou utěrkou a nechte je kynout dalších 45 minut na teplém místě.

7. KROK

Bochánky potřete olejem a pečte je v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 30–35 minut. Po upečení buchty znovu potřete olejem, zakryjte je utěrkou a nechte je volně chladnout aspoň 30 minut. 

8. KROK

Honzovy buchty plněné marmeládou podávejte posypané moučkovým cukrem. 

Tip: Místo cukru můžete na posypání použít kakao. Buchty skvěle chutnají v kombinaci se sklenicí vlažného mléka nebo s kávou.

9. KROK

Pokud máte svůj oblíbený recept na dezert či moučník, podělte se s námi o něj v naší FB skupině Dezerty, moučníky, sladké pečení: TOP recepty.

10. KROK

Videopostup krok za krokem

11. KROK

Zdroj receptu: Moja mala kuhinja

Jiřina Burdová šéfredaktorka receptů